مقام مسئول خبر داد؛

اجرای طرح ارتقاء ایمنی تخلیه و بارگیری شناورهای سنتی

اجرای طرح ارتقاء ایمنی تخلیه و بارگیری شناورهای سنتی به گزارش مسکن گزین مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر با اشاره به اجرای طرح ارتقا ایمنی عملیات تخلیه و بارگیری شناورهای سنتی، اظهار داشت: از شروع آبان ماه سال جاری تا حالا 70 فروند شناور مورد غربالگری قرارگرفته است.به گزارش مسکن گزین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا محمدحسینی تختی، مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق استان هرمزگان گفت: برمبنای نتایج حاصله از کمیته بررسی سوانح و درس های آموختنی از حوادث پدید آمده در بنادر کشور اجرای طرح ارتقا ایمنی در پروسه عملیات تخلیه و بارگیری شناورهای سنتی مورد توجه همکاران این بندر قرار گرفت.
مدیر بنادر و دریا نوردی شهید باهنر و شرق استان اشاره کرد: این طرح از شروع آبان ماه با تشکیل کارگروهی متشکل از ادارات مختلف و با هدف ارتقا سطح ایمنی شناورهای سنتی، ارتقا سطح ایمنی فعالیت خنکاران، تعاونی لنجداران و بارچینی شناورهای سنتی شروع شد.
وی افزود: در پروسه اجرای این طرح کلیه شناورها برمبنای غربالگری در سطوح سه گانه بارنگ بندی سفید، نارنجی و قرمز قرار گرفته که هر رنگ مبین نتیجه امتیازاتی است که شناور در روند ارزیابی ها کسب کرده است.
این مقام مسئول با بیان اینکه تا حالا ۷۰ شناور مورد غربالگری قرار گرفته که از این مقدار ۱۵ شناور نتوانسته اند امتیاز لازم را به دست آورده و در سطح قرمز باقی مانده اند، اشاره کرد: از تداوم کارهای این شناورها و قرار گرفتن در فهرست بارگیری و سفر تا رفع نقصها و ارزیابی مجدد ممانعت به عمل خواهد آمد.
به گفته محمد حسینی تختی با اجرای این طرح که سطح ایمنی شناورهای سنتی را به لحاظ ایمنی، سطح دانش خدمه، نوع مدیریت شناور، وضعیت تعمیر و نگهداری، سابقه سانحه و یا شبه سانحه مورد ارزیابی قرار می دهد؛ ریسک سوانح در رابطه با فعالیت شناورهای سنتی تا ۷۰ درصد کاهش خواهد یافت.


منبع:

1399/12/03
12:31:46
0.0 / 5
977
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک