آماده شدن طرح های نهایی بازآفرینی ولیعصر تا دو هفته آتی

آماده شدن طرح های نهایی بازآفرینی ولیعصر تا دو هفته آتی به گزارش مسکن گزین دبیر اجرائی کارگاه معماری ملاقات با خیابان اعلام نمود: طرح های نهایی گروه های کارگاه ملاقات با خیابان ولیعصر برای احیای 14 نقطه در این خیابان تا دو هفته آتی تکمیل می شود.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، پگاه هاشمی، دبیر اجرائی کارگاه معماری ملاقات در این زمینه اظهار داشت: گروه ها در حال کار هستند و مقرر است تا دو هفته آتی یعنی ۹ اسفند ماه طرح های نهایی خودرا برای ۱۴ نقطه تعیین شده تحویل دهند.
او افزود: کارها باردیگر بررسی می شوند و اگر نیازی باشد به آنها ابلاغ می شود و سپس وارد فاز اجرا خواهد شد.
بگفته هاشمی، اجرای طرح ها زیر نظر معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران با همکاری مناطق صورت خواهد گرفت و در مرحله پس از تکمیل طرح ها باید دید که این همکاری به چه شکل انجام می شود.
او افزود: البته قبل از شروع اجرا، ممکنست تعدادی از طرح ها نیاز به تغییراتی داشته باشد که ابتدا به طراحان ابلاغ می شود تا تغییرات مورد نیاز را انجام دهند و پس از آن به اجرا گذاشته می شود. امیدواریم این ۱۴ طرح در نقاط مورد نظر قابل اجرا باشند.
هاشمی در مورد طرح ها و ایده ها بیان کرد: آنچه مورد نظر کارگاه ملاقات با خیابان بوده است این نیست که در خیابان ولیعصر اتفاقی بیافتد که به اصل خیابان ارتباطی نداشته باشد یا طرح ها به هم مربوط نباشند.
او افزود: تمام این طرح ها رویکرد مشخصی داشته است که رویکردها در فراخوان اعلام شده و طراحان نیز برمبنای همین رویکردها طراحی را انجام داده اند. در هیچ طرحی هویت خیابان ولیعصر زیر سوال نرفته است و قرار نیست زندگی از نقطه ای حذف شود.
هاشمی اظهار داشت: این طراحان طرحی را ارائه می کنند که زندگی باردیگر به ۱۴ نقطه بازگردد. در ضمن نقاطی هم که انتخاب شدند نقاط بزرگی مانند یک میدان نیستند. بطور مثال کوچه ای است که کف سازی نامناسبی دارد و ممکنست با یک رویداد به زندگی بازگردد. ۱۴ نقطه تعیین شده نقاطی نیستند که قرار باشد شهر را به هم بریزند. در این مورد دقت زیادی شده است و نقاطی انتخاب شدند که به زندگی شهر کمک کنند.
طبق گزارش سایت شهر، ۱۴ گروه به ترتیب در ۱۴ محله زیر در حال فعالیت برای ارائه طرح های احیای خیابان ولیعصر هستند:
گروه ۱: ابتدای خیابان اتحادیه
گروه ۲: بن بست فلق
گروه ۳: ابتدای خیابان سید جمال الدین اسدآبادی
گروه ۴: ابتدای خیابان توتونچی
گروه ۵: درخلال خیابان های یاس و مهرگان
گروه ۶: سه راه زعفرانیه
گروه ۷: ابتدای خیابان شهید بهشتی
گروه ۸: تقاطع خیابان فرهنگ، مظهر قنات
گروه ۹: مجاور بوستان امیریه و ابتدای خیابان شهید دل پیشه
گروه ۱۰: ابتدای خیابان شهید خدامی
گروه ۱۱: مقابل دانشگاه هنر
گروه ۱۲: درخلال خیابان های جهان تاب و سی و دوم
گروه ۱۳: ابتدای خیابان قلمستان، جنب پمپ بنزین
گروه ۱۴: ابتدای خیابان طالقانی
منبع:

1399/11/25
23:23:07
0.0 / 5
1065
تگهای خبر: راه , سایت , شهرسازی , معماری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک