مدیرعامل شركت شهر سالم شهرداری تهران:

پرسنل بهشت زهرا در اولویت واكسن قرار گیرند

پرسنل بهشت زهرا در اولویت واكسن قرار گیرند مسکن گزین: مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران اصرار کرد که کارکنان بهشت زهرا (س) باید هم ردیف کادر درمان در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار گیرند.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، حمید چوبینه درباره سراسری شدن تست مجانی کرونا در ایستگاه های مترو اظهار داشت: طرح تست مجانی کرونا در ایستگاه های مترو یکی از اقداماتی است که به واسطه اقدام مشترک بین دانشگاه های علوم پزشکی، مترو تهران و شرکت شهر سالم در حال انجام می باشد و در محل گلوگاه های حضور مردم امکان انجام تست مجانی فراهم می شود تا کسانی که علامت دار و یا مشکوک هستند، چکاب شوند و پیش از ورود به ایستگاه وضعیت سلامتی آنها از نظر کرونا چک شود.
وی درباره منبع هزینه های اجرای این طرح اظهار داشت: هزینه های شرکت شهر سالم تنها در زمینه منابع انسانی شهرداری است که در حال خدمت رسانی در این حوزه است.
چوبینه تصریح کرد: باید ورود به مکان های پرازدحام کمتر شود و اگر مقرر است کسی در این مسیرها تردد داشته باشد، تست مجانی برای آنها صورت گیرد. بعلاوه در محلات مختلف شهر تهران هم دانشگاه های علوم پزشکی تهران با استفاده از بعضی از درمانگاه های ما که در اختیارشان قرار گرفته است، تست مجانی را انجام می دهند.
مدیرعامل شرکت شهر سالم با تکیه بر اینکه اجرای این طرح نتایج خوبی به همراه دارد، اظهار داشت: تست های PCR گران قیمت است و امکان دارد خیلی از مردم امکان انجام آنرا نداشته باشند، در نتیجه این تست های مجانی در شناسایی موارد مبتلا شدن کمک بسیار خوبی است.
وی درباره ضعف اجرای این تست ها اظهار داشت: ضعف این تست در این است که فراگیر نیست و باید به صورت همگانی و برای همه صورت گیرد و به واسطه آن افراد مشکوک و علامت دار جداسازی شده و از رها شدن آنها در سطح جامعه ممانعت شود.
چوبینه افزود: به رغم رعایت پروتکل ها توسط شهروندان، اما ابتلای تنها یک نفر هم می تواند کانونی برای ابتلای دیگران باشد. ازاین رو، به دانشگاه های علوم پزشکی اعلام کردیم در تمام ایستگاه های مترو امکان انجام تست مجانی فراهم است و نیروی کارشناسی انسانی هم در اختیارشان قرار می دهیم.
مدیرعامل شرکت شهر سالم در ادامه ضمن اشاره به اجرای تست سریع و مجانی کرونا در پایانه های مسافربری اظهار داشت: با همکاری سازمان پایانه های شهرداری تهران در ترمینال های جنوب شهر کار را آغاز کردیم بخصوص در پایانه هایی که مسافران از شهرهای دیگر وارد تهران می شوند. اگر دانشگاه های علوم پزشکی آمادگی داشته باشند، بهتر است این اقدام را در پایانه های مسافربری برون شهری هم انجام دهیم، چونکه اجرای آن خیلی ضروریست و انتقال بیماری از شهری به شهر دیگر می تواند در مبدا و مقصد به یک کانون بحران انتقال بیماری تبدیل گردد و از همین رو این اقدام را در پایانه های مسافربری آغاز کردیم.
وی در پاسخ به این سؤال که چرا تعداد تست هایی که تابحال در مترو انجام شده با عنایت به حجم ورود مسافر به ایستگاه ها کم است؟ اظهار داشت: ظرفیت آنقدر زیاد نیست و از افراد مشکوک و علامت دار در ایستگاه ها تست گرفته می شود. با عنایت به این که مترو کانون آلودگی است، شناسایی تنها یک مورد هم بسیار اثرگذار می باشد.
چوبینه در پاسخ به این سؤال که به جهت اینکه تست ها کاربردی تر به کمک بیایند و جلوی ورود افراد ناقل به مترو گرفته شود، میزان تست ها باید به چه تعداد برسد؟ اظهار داشت: در مرحله اول باید تا جایی که می توانیم هر شبه علامتی از سرماخوردگی و آنفلوآنزا گرفته تا بدن دردها و ناراحتی های گوارشی که عامل آنها کرونا هم نیست را هم در گروه این بیماری حساب نماییم. در سرتاسر جهان هم همین گونه است و با این فرضیه افراد در شرایطی که علامت دار هستند به هیچ وجه از منزل خارج نمی شوند.
وی افزود: ابتدا این افراد باید مشاوره تلفنی را از متخصصان دریافت نمایند و سپس تست کرونا دهند و اگر قطعیت به سمت کرونا بیشتر شد از راه مراکز درمانی و بهداشتی و با برنامه ریزی نسبت به درمان اقدام نمایند.
مدیرعامل شرکت شهر سالم تصریح کرد: با این اقدام حتما ضریب مبتلا شدن کاسته می شود و هر چقدر خودمراقبتی بیشتر باشد، بهتر است.
وی در واکنش به اینکه با کاهش آمار مبتلایان و فوتی ها، سهل گیری مردم نسبت به کرونا بیشتر می شود، اظهار داشت: یکی از علت هایی که سال جاری سرماخوردگی پایین بود، رعایت بیشتر مردم بود و هر شبه سرماخوردگی را هم باید کرونا فرض کرد. با رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک و رعایت فاصله درصد بیماری های ویروسی عفونی کمتر شده، چون که مردم تا حدی خوب رعایت کردند، اما نباید فریب پایین آمدن پیک بیماری را بخورند.
چوبینه تصریح کرد: چون که هر فرد مبتلایی می تواند به یک کانون کرونا تبدیل گردد درست همانند آنچه در روز اول رخ داد. کرونا از چند نفر آغاز شد و در یک فاصله کوتاه همه کشور را فرا گرفت. کرونا به ورزشکاران ما هم رحم نکرد و اینها هشدارهای وحشتناکی برای عزیزان ما است.
مدیرعامل شرکت شهر سالم با تکیه بر اینکه باید رعایت پروتکل ها تا زمان توزیع فراگیر واکسن و دسترسی به داروی قوی جدی گرفته شود، اضافه کرد: تا این زمان باید پیشگیری مهم ترین روال زندگی مردم باشد.
وی در پاسخ به این سؤال که کادر درمان شهرداری در چه مرحله ای واکسیناسیون خواهد شد؟ اظهار داشت: واکسیناسیون با اولویت افرادی است که بیشترین مواجه با بیماران را دارند همچون افراد شاغل در آی. سی. یوها را شامل می شود. در مرحله بعد کادر درمان و گروه های پرخطر هستند و به این نسبت واکسن توزیع خواهد شد.
چوبینه در ادامه به افرادی که در آرامستان ها مشغول به کار هستند هم اشاره نمود و اظهار داشت: بهشت زهرا یکی از نقاط بسیار مهمی است که تمامی فوتی های کرونایی را به آنجا انتقال می دهند و باید هم راستا با کادر درمان در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار گیرند، چون که مواجه شدیدی با فوتی های کرونایی دارند.
وی ادامه داد: مردم نباید خودشان را در اولویت دریافت فرض کنند، چون که افرادی که در مواجهه مستقیم با افراد درگیر کرونا هستند، می توانند عامل خطر برای سایرین باشند و با دور کردن خطر از این گروه انگار که دیگر افراد هم واکسینه می شوند.
طبق گزارش روابط عمومی شرکت شهر سالم، مدیرعامل شرکت شهر سالم در پاسخ به این سؤال که با عنایت به نزدیک شدن به ایام نوروز و شلوغی و ازدحام در بازارها در نقاط دیگر همچون بازار تهران برنامه انجام تست مجانی کرونا اجرائی می شود یا خیر؟ اظهار داشت: اجرای تست دست وزارت بهداشت است و هر جایی که درخواست بدهند، ما شرایط را فراهم می نماییم.
منبع:

1399/11/24
18:30:38
0.0 / 5
1188
تگهای خبر: آمار , پرسنل , تخصص , راه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک