شهرداری تهران رتبه نخست پژوهش های شهری را به دست آورد

شهرداری تهران رتبه نخست پژوهش های شهری را به دست آورد به گزارش مسکن گزین شهرداری تهران از میان ۱۰۰ شهرداری کشور رتبه نخست را در حوزه پژوهش شهری به دست آورد.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، پایگاه رتبه بندی شهرداری های ایران، رتبه و جایگاه شهرداری های کشور را بر مبنای فعالیت در حوزه پژوهش شهری، منتشر نمود. نتایج این پایگاه معیاری برای اندازه گیری تعهد شهرداری ها به مدیریت علمی و تخصصی شهرها است. بر مبنای آنچه که این پایگاه منتشر نموده است، شهرداری تهران با انجام و انتشار یک هزار و ۴۵۰ مقاله پژوهشی توانست رتبه نخست پژوهش شهری را از میان ۱۰۰ شهرداری در کشور کسب کند.
پژوهش های شهری از جانب مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهرداری تهران انجام شده و سال ۱۳۹۸ هم شهرداری تهران توانسته بود رتبه نخست را از آن خود کند. اخیرا هم دوازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری را برگزار کرده بود.
طبق گزارش سایت شهر، بعد از شهرداری تهران، شهرداری های مشهد با ۴۴۶ پژوهش، اصفهان ۲۰۳، شیراز ۱۸۹، تبریز ۱۰۵ و زاهدان با ۷۲ پژوهش در رتبه های بعدی قرار دارند. این رتبه بندی بر مبنای مجموع تعداد کل مقالاتی است که پژوهشگران و محققان کشور برای هر یک از شهرداری های ایران نوشته اند. بیشترین مقالات و پژوهشها درباره شهرهای هوشمند، تاب آوری و مدیریت بحران، برنامه ریزی شهری و حوزه شهری بوده است. همینطور تابحال چیزی نزدیک به ۱۸ هزار مقاله در حوزه شهری انتشار یافته است.1399/11/23
13:17:56
0.0 / 5
996
تگهای خبر: تخصص , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک