وزیر راه:

25 پایانه مرزی فعال در كشور داریم

25 پایانه مرزی فعال در كشور داریم به گزارش مسکن گزین وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه 25 پایانه مرزی رسمی فعال در کشور وجود دارد اظهار داشت: این پایانه ها غیر از بازارچه های مرزی است که مرزنشینان در بازارچه های مزبور تبادل کالایی انجام می دهند.به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر، محمد اسلامی در یک گفت وگوی رادیویی در تشریح وضعیت حمل و نقل کشور در همه حوزه، با اشاره به اینکه ۲۵ پایانه مرزی رسمی فعال در کشور وجود دارد، گفت: این پایانه ها غیر از بازارچه های مرزی است که مرزنشینان در بازارچه های مزبور تبادل کالایی انجام می دهند.
وی اظهارداشت: هم اکنون افزون بر ۶۰ از درصد روابط تجاری کشور بوسیله این پایانه ها انجام می گیرد.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: سال قبل در این پایانه ها بیش از ۲۰ میلیارد دلار مراودات تجاری و تبادل کالایی انجام شده است.
وی اضافه کرد: امسال میزان مراودات تجاری و تبادل کالایی در پایانه های مرزی کشور نسبت به سال قبل نه فقط کمتر نشده بلکه بیشتر هم خواهد شد.
اسلامی همین طور از وجود ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر آزادراه در کشور آگاهی داد و گفت: این میزان آزادراه تا آخر عمر دولت تدبیر و امید به سه هزار و ۱۰۰ کیلومتر خواهد رسید.
وی اشاره کرد: این در حالیست که برمبنای آمار و اطلاعات در ابتدای دولت تدبیر و امید دو هزار و ۱۰۰ کیلومتر آزادراه در کشور تولید شده بود.
وی افزود: طی هشت ساله دولت تدبیر و امید سرجمع ۱۰۰۰ کیلومتر به مجموع آزادراه های کشور اضافه خواهد شد.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: بخش خصوصی طی چند سال اخیر بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان فقط در حوزه بنادر کشور سرمایه گزاری نموده و خوشبختانه این روند با قوت هرچه تمامتر ادامه دارد.
وی اضافه کرد: بطور کلی هم اکنون صنعت هوایی، صنایع ریلی و حمل و نقل جاده ای در اختیار شرکت های بخش خصوصی است و تا حالا سرمایه گذاری های بسیار خوبی از طرف فعالان این حوزه انجام شده است.
اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه موتور محرک اقتصادی هر کشوری مردم آن کشور هستند، تصریح کرد: دولت ها و حاکمیت باید تنظیم سیاست و روابط کنند و همین طور مشوق های لازم را برای فعالیت هرچه بیشتر بخش های غیر دولتی و خصوصی در کشور داشته باشند.


منبع:

1399/11/21
23:48:07
0.0 / 5
1067
تگهای خبر: آمار , تولید , جاده , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک