وزیر كشور خبر داد

افزایش تطبیق كارت ملی با اطلاعات مربوط به سلامت مراجعان در ورودی دستگاه های اجرائی

افزایش تطبیق كارت ملی با اطلاعات مربوط به سلامت مراجعان در ورودی دستگاه های اجرائی مسکن گزین: وزیر کشور از افزایش تطبیق کارت ملی با اطلاعات موجود درباره وضعیت سلامتی مراجعان به دستگاه های اجرائی از لحاظ مبتلاشدن به کرونا آگاهی داد.به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در آخر جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز قرارگاه بیشتر بعد نظارتی عملکرد دستگاه های مختلف در مقابله با کرونا مورد ارزیابی قرار گرفت. گزارشی از طرف وزارت بهداشت ارائه شد که از چند جهت دغدغه هایی را مطرح می کرد. به همین دلیل با مرور بخش های مختلف تصمیماتی در این عرصه ها گرفته شد تا مسیر کاهنده آمار بیماری ادامه پیدا کند.

وی اضافه کرد: فردا تزریق نخستین مورد واکسن صورت خواهد گرفت و به مرور برای همه مردم این کار انجام می شود تا در مدیریت این بیماری موفق شویم.

وزیر کشور افزود: امروز گزارش یک ماهه ای توسط دستگاهها درباره نظارت بر ترددها و فعالیت دستگاهها - که پیش تر درباره آن تصمیم گیری شده بود - ارائه شد که نشان می داد بیش از چهار میلیون کنترل در ورودی دستگاه های اجرائی برمبنای تطبیق کارت ملی و ارزیابی چگونگی بیماری انجام شده اما بی شک این عدد با نقطه مطلوب فاصله دارد.

وی اشاره کرد: قرار شد دستگاه هایی که محل مراجعه مردم هستند با دقت تمام سیستم های خودرا به سیستم وزارت کشور متصل کنند و با دقت کنترل ها را انجام دهند تا میزان کنترل ها افزایش پیدا کند.

آلودگی ۲۵ درصد از مسافران ورودی به کرونا غلط است

وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود به گزارش ارائه شده درباب ورودی و خروجی های مرزهای کشور اشاره نمود و اظهار داشت: اعداد و ارقامی درباب اینکه ۲۵ درصد ورودی مرزها آلوده به بیماری بودند، انتشار یافته بود که به کلی غلط است. در حقیقت ۲۵ درصد مشکوکان مبتلاشدن به کرونا که خود یک درصد را شامل می شوند، آلوده به بیماری بوده اند. پس این عدد بسیار پایین است البته تدبیر شد تا با همکاری همه دستگاه های مسئول در ورودی تمامی مرزهای دریایی، زمینی و هوایی برمبنای پروتکل های ابلاغی نظارت ها تشدید شود و تا حد امکان از ورود بیماری توسط ناقلان در مرزها جلوگیری شود.

وی درباب راهپیمایی ۲۲ بهمن نیز اظهارکرد: امسال برای این راهپیمایی تصمیمات ویژه ای اتخاذ و مقرر شده است به صورت خودرویی، موتوری و با دوچرخه شکوه و عظمت این روز را نشان دهیم و به همراه آن پروتکل ها نیز رعایت شود. سخنرانی های این روز نیز بوسیله صدا و سیما در استانها و فضای مجازی منتشر خواهد شد.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع نوروز و نگرانی های موجود درزمینه شیوع ویروس کرونا ویروس اشاره نمود و اظهار داشت: موضوعاتی همچون دستفروشان، ترددهای جاده ای، اقامت و استفاده از مهمانپذیرها بعنوان دغدغه مطرح بود که تصمیماتی در جلسه قبل گرفته شد و در این نشست گزارش گیری انجام شد. وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری موظف است همه مراکز اقامتی، رستوران ها، هتل ها و... را به همراه مراکز تجمع متناسب با پروتکل ها کنترل کند. ناجا نیز برنامه ای را باتوجه به سناریوهای مختلف درباب ترددهای جاده ای تنظیم خواهدنمود تا بدین سان روند کاهشی آمار ادامه پیدا کند.

وی اشاره کرد: بی شک اگر با کمک مردم و تزریق واکسن روند کاهنشی بیماری به شکلی جلو برود که اطمینان ما در این عرصه افزایش پیدا کند بازگشایی ها و روند انجام سفرها را خواهیم داشت. در غیر اینصورت محدودیت ها اعمال خواهد شد. پس نیاز است مردم کمک کنند که این روند کاهشی ادامه پیدا کند و نوروز شادی را داشته باشیم.

رحمانی فضلی افزود: بحث دیگر انتخابات پیش روست. امیدواریم با مشارکت مردم بیماری کووید ۱۹ کنترل شود و بتوانیم به خوبی انتخابات را برگزار نماییم.

وی اشاره کرد: قرار شد برای اماکن خاص پذیرش مسافر مقررات ویژه ای اعمال و تعدادی از آنها بعنوان شهرهای نارنجی محدودیت هایی برایشان در نظر گرفته شود. شهرداری تهران نیز امروز گزارشی درباب کارهای حوزه حمل و نقل عمومی ارائه کرد که تا کنون بازتعمیر ۴۰۰ اتوبوس انجام و ۳۰۰ اتوبوس نیز به ناوگان اضافه شده است. ما نیز مصوبه ستاد ملی کرونا در خصوص تامین ۵۰۰۰ دستگاه اتوبوس را پیگیری خواهیم کرد.

وزیر کشور اشاره کرد: در جلسه بعدی قرارگاه عملکرد طرح شهید حاج قاسم سلیمانی مورد بررسی قرار می گیرد. گزارش های اولیه حاکی از مثبت بودن اجرای این طرح است اما نقاط ضعف طرح را بررسی می نماییم و با حل آنها اهتمام در قوی تر شدن اجرای طرح خواهیم داشت.

منبع:

1399/11/20
22:03:37
0.0 / 5
932
تگهای خبر: آمار , جاده , حمل و نقل , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک