معاون وزیر راه و شهرسازی تاكید كرد؛

پرداخت وام ودیعه مسكن فقط تا آخر بهمن

پرداخت وام ودیعه مسكن فقط تا آخر بهمن به گزارش مسکن گزین معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از اتمام اعطای تسهیلات ودیعه مسکن از آخر بهمن ماه اطلاع داد.به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر، محمود محمودزاده بامداد امروز در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه ساخت مسکن برای رانندگان برون شهری بار و مسافر اظهار داشت: بر طبق این تفاهم نامه ۲۲۶ هزار راننده طی سه سال خانه دار خواهند شد که هم اکنون تسهیلات اعطایی به این پروژه ها صد میلیون تومان و با نرخ سود ۱۸ درصد است.
وی اضافه کرد: در حال رایزنی با بانک مرکزی هستیم تا این تسهیلات با نرخ سود یارانه ای به رانندگان پرداخت گردد همینطور افزایش سقف تسهیلات اعطایی به این پروژه ها به ۱۵۰ میلیون تومان در حال سپری شدن مراحل نهایی آن است.
محمودزاده درباره عدم همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در مورد تکمیل اطلاعات سامانه املاک و اسکان کشور اظهار داشت: این سازمان تابحال درخواست هزینه برای همکاری نداشته و مذاکرات کارشناسی میان این دو دستگاه در حال انجام می باشد تا اطلاعات سازمان ثبت اسناد به صورت آنلاین به سامانه اسکان متصل شود.
معاون مسکن و ساختمان وزارت شهرسازی درباره ودیعه وام مسکن اضافه کرد: کسانی که قرارداد اجاره مسکن خویش را در سال ۹۹ تمدید کرده اند مشمول این تسهیلات می شوند.
محمودزاده اضافه کرد: هم اکنون ۸۲۱ هزار نفر واجد شرایط دریافت وام ودیعه مسکن هستند که ۳۲۳ هزار نفر مدارک خویش را در سامانه طرح اقدام ملی بارگذاری کرده اند.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: هم اکنون کمتر از ۱۹۵ هزار نفر توانسته اند وام ودیعه مسکن بگیرند و پرونده حدود ۱۲۰ هزار نفر در حال بررسی در بانکهای عامل است. همینطور ۵۰۰ هزار نفر نسبت به تکمیل اطلاعات خود در سامانه طرح اقدام ملی اقدام نکرده اند.
وی تصریح کرد: اگر تا آخر بهمن ماه این تسهیلات دریافت نشود بانک ها دیگر وام ودیعه مسکن پرداخت نخواهند کرد.
محمودزاده خاطرنشان کرد: قبل از اصلاح مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، افراد مشمول دریافت وام ودیعه مسکن ۷۰۰ هزار نفر بودند اما با دو مصوبه ای که از ستاد کرونا گرفتیم به ۸۲۱ هزار نفر افزایش پیدا کرد.
وی درباره این دو مصوبه اظهار داشت: نخست اینکه مشاوران املاک برای صدور کد رهگیری پول قابل توجهی طلب می کردند که با اتاق اصناف هماهنگ کردیم تا هزینه صدور کد رهگیری ۲۵۰ هزار تومان باشد همینطور با مساعدت ستاد ملی کرونا قرار شد کسانی که فرم ج قرمز دارند ولی هم اکنون فاقد مسکن و مستأجر هستند هم مشمول دریافت وام ودیعه شوند که در نتیجه ۱۲۰ هزار نفر به آمار مشمولان این تسهیلات اضافه گردید.


منبع:

1399/11/14
11:59:10
0.0 / 5
1079
تگهای خبر: آمار , اجاره , اسناد , امداد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک