وزیر راه و شهرسازی:

نگفتم خودرو های ما غیراستاندارد است

نگفتم خودرو های ما غیراستاندارد است وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: من نگفتم خودرو های ما غیر استاندارد است اما از صنعت خودروسازی انتظار داریم ایمنی خودرو را افزایش دهد.به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی ظهر امروز در حاشیه جلسه کمیسیون ایمنی راه ها درباه کاهش میزان تلفات جاده ای، گفت: تصادفات و تلفات جاده ای از سال ۹۵ و ۹۶ جریان آن معکوس شده بود. از سال ۹۷ باردیگر شاهد رشد تلفات جاده ای بودیم اما از سال ۹۸ با همکاری پلیس و راهداری رشد تلفات جاده ای متوقف و تصادفات کم شد.
وی افزود: در سال ۹۹ نیز بااینکه تلفات جاده ای حدود ۲۰ در صد کاهش داشت به همین میزان نیز تصادفات جاده ای هم کاهش داشته است. ۸۶ درصد از تصادفات جاده ای به سبب خواب آلودگی و عدم توجه به جلو راننده است.
اسلامی اظهار داشت: در سال ۹۹ با آوردن بخش های فرهنگی و آموزشی و وزارت آموزش به حوزه ایمنی جاده ای و مطرح کردن ایمنی راه ها در سامانه شاد که با استقبال دانش آموزان روبرو شد شاهد کاهش تلفات جاده ای بوده ایم.
وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: همزمان با اقدامات فرهنگی، اقدامات فنی هم انجام دادیم که رفع ۲۵۱ نقطه حادثه خیز جاده ها در سالهای ۹۸ و ۹۹ در دست اقدام بود که از این تعداد ۲۰۰ نقطه در جاده ها اصلاح شده و مابقی با کنترل انتظامی و حضور پلیس مدیریت می شود، بدین سبب هیچ نقطه ای در جاده ها نداریم که جاده عامل تلفات جاده ای باشد.
اسلامی درباره کاهش ترددهای جاده ای برمبنای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، بیان کرد: در اوج ترددها در سالهای گذشته یک میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه تردد در شبانه روز داشتیم اما با مصوبه ستاد کرونا هم اکنون به یک میلیون و ۳۰۰ هزار تردد خودرو در شبانه روز کاهش یافته است.
وی بیان کرد: قرارگاه مشترک هلال احمر، پلیس راهور، اورژانس و سازمان راهداری برای استقرار در جاده ها به صورت مشترک و در یک قرارگاه به زودی راه اندازی می شود.
اسلامی همین طور درباره ایمنی خودرو های داخلی اضافه کرد: من نگفتم خودرو های ما غیر استاندارد است اما از صنعت خودروسازی انتظار داریم ایمنی خودرو را افزایش دهد؛ باید سازمان استاندارد و وزارت صمت کنترل کیفیت و ایمنی خودرو های تولید داخل را بیشتر کنند.
اسلامی همین طور درباره منع تردد ساعتی هم اظهار داشت: در بهترین شرایط ۳۷۰ تردد در ساعت داشتیم که با محدودیت های ستاد کرونا هم اکنون به ۲۹۰ تا ۳۰۰ تردد در ساعت کاهش یافته است.
وی همین طور درباره کنترل رعایت پروتکل های بهداشتی از طرف رانندگان و دیگر فعالان حمل و نقل عمومی اظهار داشت: طبق پروتکل ها اگر فردی بلیت سفر خریداری کند در صورتیکه بر روی کد ملی مسافر سابقه کرونا ثبت شده باشد به او بلیت نمی دهند.
اسلامی اظهار داشت: بیش از ۲ هزار برخورد با شرکت های حمل و نقل مسافر در گونه های مختلف حمل و نقلی از شروع آبان ماه که ستاد کرونا تشدید رعایت پروتکل های بهداشتی در حمل و نقل عمومی تصویب کرده، صورت گرفته است.
وی یاد آور شد: هرجا مردم گزارش می دهند برخورد کرده ایم. در صورت مشاهده هر گونه تخلف در حوزه هوایی و جاده ای هم برخورد خواهد شد و نظارت کامل بر اجرای فاصله گذاری اجتماعی وجود دارد.

1399/11/07
23:37:13
0.0 / 5
966
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک