ورود شهروند به بازار سرمایه در بهار 1400

ورود شهروند به بازار سرمایه در بهار 1400 مسکن گزین: معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در تشریح اقدامات فروشگاه شهروند در چشم انداز 1400 از افتتاح 600 شعبه طی سه سال آگاهی داد.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، عبدالحمید امامی در تشریح چشم انداز پیشروی فروشگاه های شهروند اظهار داشت: یکی از مهم ترین مولفه ها برای تحقق اهداف شهروند، توسعه راهبردی فروشگاه هاست و باتوجه به وجود رقبای جدی در صنعت خرده فروشی، شهروند باید بتواند با نگاهی دقیق و پیش بینی فرصت ها و تهدیدها به شکلی هوشمندانه توسعه شعب خودرا عملیاتی کند.

ایشان سپس با اشاره به ورود شهروند به بازار سرمایه اشاره کرد: ماهیت این مسئله، اقدام مثبتی است و اساسا دستاوردهای بهادار ای را برای شهروند به همراه خواهد داشت امیدوار هستیم با پیگیری های مدیران شهروند مقدمات این امر همچون شفافیت در صورت های مالی و تعیین تکلیف وضعیت املاک به زودی صورت گیرد.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با اعلان اینکه ورود به بازار سرمایه منجر به اقدامات مثبتی در توسعه شهروند خواهد شد، اظهار داشت: فروشگاه های شهروند نیز می تواند همانند بانک شهر که در تمام کشور توسعه پیدا کرده است با فراهم سازی بسترها زمینه لازم برای ورود به سایر استانها را فراهم آورد.

امامی با اشاره به نقش کلیدی منابع انسانی در موفقیت سازمان ها اضافه کرد: منابع انسانی از مهم ترین شاخصه ها برای موفقیت یک مجموعه است بدین جهت شهروند می بایست در امتداد رشد، افزایش توانایی هایش، اصلاح ساختار در منابع انسانی را بعنوان یک اصل سازنده مورد پایش قرار دهد بطوریکه قراردادهای استخدامی شرکت را در سه قالب نیروهای رسمی، قراردادی و پیمانی دسته بندی کند.

وی در بخش دیگر از صحبت های خود به لزوم به راندمان از تجربه مدیران گذشته و تربیت نیروهای جوان اشاره نمود و اظهار داشت: باید در صورتیکه از مدیران جوان در پست های مختلف استفاده می نماییم بتوانیم از تجربیات مدیران گذشته در مجموعه نیز بهره مند شویم.

امامی همین طور بر لزوم فعالیت بیشتر فروشگاه ها در عرصه مجازی اصرار کرد و اظهار داشت: در عصر حاضر دنیا به سمت زندگی دیجیتال پیش می رود و در چنین شرایطی که رقبا بخش زیادی از توجه خودرا به فروش غیر حضوری متمرکز کردند باید بتوانیم با بازار دیجیتال پیش برویم و فروش مجازی را بیش از پیش گسترش دهیم.

در ادامه این جلسه وحید کریمی، مدیرعامل شرکت شهروند با اشاره به برنامه توسعه فروشگاه های شهروند اضافه کرد: توسعه فروشگاه های شهروند در سایر استان های کشور با جدیت در حال پیگیری است و این نوید را می دهیم فروشگاه های شهروند طی سال آینده بیش از ۶۰۰ شعبه از فروشگاه های خودرا در سطح کشور به بهره برداری می رساند.

ایشان سپس اشاره کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده، چشم انداز شهروند این است که میزان سطح فروش خودرا به دو برابر میزان فعلی افزایش دهد و ظرف مدت سه سال تعداد شعب خودرا به ۶۶۰ شعبه برساند.
کریمی به گسترش فروشگاه ها در سطح استان تهران و سایر کلانشهرها اشاره نمود و اظهار داشت: با مسئولان استان های البرز، همدان و قزوین رایزنی هایی انجام شده است و با شروع سال ۱۴۰۰ فروشگاه های شهروند در قالبی جدید و در سطح کلان به شهروندان خدمات دهی خواهند داشت.

وحید کریمی مدیر عامل شرکت شهروند در بخشی دیگری از صحبت های خود با اشاره به اهمیت ورود شهروند به بازار سرمایه اشاره نمود و اظهار داشت: برمبنای تکلیف مدیریت شهری و تاکید شهردار تهران مقدمات لازم برای ورود شهروند به بازار سرمایه شروع شده است.

وی افزود: تشکیل کمیته تخصصی با حضور اعضای هیئت مدیره در امتداد پیگیری و اجرای اقدمات لازم برای ورود به بازار سرمایه انجام شده است. همین طور امیدنامه تهیه و تدوین شده است و برای هیئت پذیرش ارسال شده است.

کریمی افزایش دارایی و سرمایه ی اولیه شرکت شهروند و سودپایدار را از دیگر اهداف و برنامه های در دست اقدام شهروند دانست و در این زمینه اظهار داشت: شرکت شهروند با مساعدت و همکاری سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران، تعیین تکلیف و آخرین وضع مالکیت فروشگاه ها را به انجام رسانده است که با تحقق آن بر میزان دارایی و سرمایه اولیه شهروند افزوده شده است.

وی درباره زمان پیش بینی شده برای ورود به بازار بورس نیز توضیح داد: با ارزیابی مثبت کارشناسان و اقداماتی که به سرعت در حال پیگیری و اجرا است، شهروند در بهار سال آینده به بازار سرمایه وارد می شود؛ این اتفاق بعنوان یک افتخار بزرگ در کارنامه مدیریت شهری ثبت می شود و منشا خیر برای نسل آینده خواهد بود.

طبق گزارش روابط عمومی شرکت شهروند، مدیرعامل شرکت شهروند با اشاره به عملکرد مثبت شهروند در تامین کالای اساسی اشاره کرد: در روزهایی که کشور با مشکل تامین کالا روبه رو شد، شهروند در خط مقدم تامین کالای اساسی و کمک به تعادل بازار خرده فروشی حاضر بود و نه فقط کمبودی دراین زمینه نداشتیم بلکه توانستیم اقلام مورد نیاز شهروندان را با بالاترین تنوع تامین نماییم.
منبع:

1399/10/26
12:21:09
0.0 / 5
1263
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک