فرماندار ویژه شهرستان ری خبر داد

قلع و قمع 343 بنای غیرمجاز در ری

قلع و قمع 343 بنای غیرمجاز در ری فرماندار ویژه شهرستان ری از آزادسازی بیشتر از ۵۰ هکتار اراضی کشاورزی و قلع و قمع ۳۴۳ بنای غیرمجاز در این شهرستان اطلاع داد.


حسین توکلی در گفت و گو با ایسنا، در تشریح روند مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح شهرستان ری اظهار داشت: اتمام مهلت سه ساله قانون مجازات استفاده کنندگان انشعابات موقت به دستگاههای خدمات رسان از سال قبل ابلاغ گردیده و پیگیری و تعیین تکلیف استفاده کنندگان از انشعابات موقت در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز شهرستان ری تصویب شده است.
وی ادامه داد: بر همین مبنا از آغاز سال تا کنون با اجرایی شدن ۱۱۹ مورد از مصوبات ستاد پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز شهرستان، بیشتر از ۵۰ هکتار اراضی کشاورزی آزادسازی و ۳۴۳ مورد بنای غیرمجاز تخریب و قلع و قمع شده است که همین اقدامات سبب شد دست سودجویان و متخلفین ساخت و ساز از شهرستان ری کوتاه شود.
وی افزود: پیشگیری، تکمیل و ارسال گزارشات در ارتباط با ساخت و سازهای غیر مجاز به ستاد استانی به صورت جدی درحال انجام است و با تخلف ساختمانی و تغییر کاربری اراضی کشاورزی، با همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی در کمترین زمان ممکن برخورد می شود. بدون شک جهاد کشاورزی متولی اصلی صیانت از اراضی زراعی است و تمامی بخشداران، شهرداران، دهیاران و دستگاههای اجرایی شهرستان ری بایستی در کنار جهاد کشاورزی مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز و تغییر کاربری اراضی را در اولویت قرار دهند.
وی تصریح کرد: برخی افراد سودجو در شهرستان ری با دریافت مجوز گلخانه و عدم اجرای طرح بدنبال تغییر کاربری بودند که یکی از اقدامات پرارزش جهاد کشاورزی در مبحث مقابله با متخلفین تغییر کاربری و ساخت و ساز، برخورد با این گونه افراد و ابطال مجوزهای صادر گردیده است و بطور قطع این روند همچنان ادامه دارد البته لزوم دارد جهاد کشاورزی و امور اراضی نسبت به تعیین تکلیف افرادی که زمین های آنها فاقد آب جهت کشاورزی است اقدام و راهکار عرضه کند.
منبع:

1399/09/27
11:18:25
5.0 / 5
1348
تگهای خبر: تخریب , خدمات , دستگاه , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک