با برنامه ریزی شهرداری تهران صورت می گیرد

ورود اتوبوس های برقی جدید به تهران

ورود اتوبوس های برقی جدید به تهران مشاور اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران از برنامه ریزی برای ورود نسل جدید اتوبوس های برقی به پایتخت آگاهی داد.


مهدی همتی مقدم درگفت وگو با ایسنا، با اعلان اینکه معاونت حمل و نقل شهرداری تهران در نظر دارد نسل جدید اتوبوس های برقی در سطح شهر مورد استفاده قرار گیرد، اظهار داشت: در گذشته اتوبوس های برقی در سطح شهر سرویس دهی داشتند، اما به سبب فناوری قدیمی و مشکلاتی که در حین سرویس دهی داشتند، در نظر داریم از نسل جدید اتوبوس های برقی در تهران استفاده نمائیم.
وی با اعلان اینکه یکی از تکنولوژیهای جدید اتوبوس های برقی "تمام باطری" هستند، اضافه کرد: تردد این اتوبوس ها کاملا متکی به باطری است، به شکلی که در هنگام شب که اتوبوس ها سرویس دهی ندارند باطری آنها شارژ شده و می توانند در طول روز ۲۰۰ تا ۳۰۰ کیلومتر پیمایش داشته باشند.
همتی مقدم با اعلان اینکه این اتوبوس های نسل جدید حداقل ۸ میلیارد تومان قیمت دارند، اضافه کرد: شهرداری تهران برای رسیدن به مشارکت عمومی_خصوصی برای فعالیت اتوبوس های برقی در تهران به دنبال پشتیبانی از سرمایه گذاران است که برهمین اساس بسته ای را برای کمک به سرمایه گذاران تهیه می کند.
وی در مورد این بسته حمایتی اظهار داشت: حاضریم خطوط پرمسافر را به سرمایه گذاران اتوبوس برقی واگذار نماییم که بهره برداری از خط نیز برعهده سرمایه گذار است و این مسئله سبب می شود که سرمایه گذار درآمد خوبی از فروش بلیت کسب کند و همین طور درآمدتبلیغاتی از اتوبوس و ایستگاه ها داشته باشد.
همتی مقدم اضافه کرد: همین طور می توانیم درآمد ناشی از صرفه جویی در مصرف سوخت به دنبال حذف اتوبوس های دیزلی و ورود اتوبوس های برقی را طبق ماده ۱۲ قانون و با همکاری وزارت نفت برای سرمایه گذاران فعال کرد و حتی شهرداری تهران می تواند در حوزه های زیرساختی همچون تامین پارکینگ، زیرساخت شارژ برقی و... به سرمایه گذاران کمک نماید.
بگفته مشاور اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری، مجموع این تسهیلات می تواند سرمایه گذاری برای پیمانکاران اقتصادی داشته و آنها راغب شوند تا به اجرای این مهم به شهرداری کمک کنند.
وی با اعلان اینکه تا حالا چندین شرکت برای سرمایه گذاری در بخش اتوبوس های برقی اعلام آمادگی کرده اند، اما به آنها تاکید کردیم که باید فراخوان انتشار یافته و در یک رقابتی عادلانه سرمایه گذار انتخاب شود، اضافه کرد: تا آخر سال فراخوان جذب سرمایه گذار اتوبوس های برقی تهران منتشر می شود و با این مدل سرمایه گذاری عمومی_خصوصی می توانیم تحولی در سرمایه گذاری ایجاد نماییم.1399/09/05
13:26:49
5.0 / 5
1718
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک