ساخت سیلوی ۱۰۰ هزار تنی بندر شهید بهشتی شروع شد

ساخت سیلوی ۱۰۰ هزار تنی بندر شهید بهشتی شروع شد مسكن گزین: با حضور وزیر راه و شهرسازی، سیلوی 100 هزار تنی غلات بندر شهید بهشتی با سرمایه گذاری قرارگاه خاتم كلنگ زنی شد.به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر محمد اسلامی امروز در مراسم کلنگ زنی راه اندازی سیلوی ۱۰۰ هزار تنی غلات بندر شهید بهشتی چابهار در جمع خبرنگاران با اعلان اینکه امروز نزدیک ۲ هزار میلیارد تومان پروژه بندری را یا بهره برداری کردیم یا شروع عملیات اجرائی آنها کلنگ زنی شد، اظهار داشت: بندر چابهار یکی از پیشران های توسعه منطقه و هم اکنون ۱۱ میلیون تن ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر چابهار است.
وی اضافه کرد: با بهره گیری از ظرفیت تفاهم نامه هایی که با کشورهای همسایه داشتیم بندر چابهار اقدامات خوبی برای کیلی سازی و تجاری سازی انجام داده است. پس از بندر چابهار هم اکنون صادرات داریم.
وزیر راه و شهرسازی افزود: امروز در شرایطی هستیم که دشمنان قسم خورده ایران با اقدامات تروریستی و با هدف متوقف کردن مردم این کشور اقدامات خودرا انجام می دهند ولی این آرزو را به گور خواهند برد. نه فقط نیاز خودرا برآورده خواهیم کرد بلکه یکی از بازیگران صنعت دریایی منطقه خواهیم شد.
اسلامی استقبال از سرمایه گذاری در حوزه دریایی را بیش از پیش عنوان و اظهار نمود: نمونه آن راه اندازی سیلوی ۱۰۰ هزار تنی بندر شهید بهشتی است.
وزیر راه اشاره کرد: برای نخستین بار است که در کشور توسعه فرابخشی انجام می شود و کل سواحل مکران را با بهره گیری از ظرفیت منطقه ایجاد می نماییم. بنادر جاسک و چابهار دو قطب طرح توسعه سواحل مکران خواهند بود.
وی اظهار داشت: ساخت خط آهن چابهار – زاهدان بعنوان طولانی ترین و پیچیده ترین محورهای ریلی کشور است که در حال ساخت است و سال آینده این پروژه را افتتاح خواهیم کرد.
وزیر راه در پاسخ به پرسشی درباره علت توقف ساخت شهر فرودگاهی چابهار اشاره کرد: فرودگاه چابهار یکی از الزامات توسعه آنست که در طرح مصوب دیده شده است. ابهامی در ساخت آن به وجود آمد که در حال بررسی است. این مساله در حوزه سازمان هواپیمایی کشوری و نهاد قضائی بررسی می شود.
اسلامی درباره بازدیدی که امروز از مناطق حاشیه ای شهر چابهار و رفع اشکال حاشیه نشینی این منطقه داشت، اظهار داشت: در سال ۹۸ با هماهنگی استانداری سیستان و بلوچستان طرح های مصوب برای رفع اشکال حاشیه نشینی این استان داشتیم که به دنبال آن شرکت بازآفرینی شهری در زابل و بنیاد مسکن در زاهدان مستقر شدند تا مشکل حاشیه نشینی این دو شهر را رفع کنند. مقرر است همین اقدام برای چابهار نیز رخ دهد. به همین دلیل هزار هکتار زمین در چابهار برای رفع اشکال حاشیه نشینی و اجرای طرح مناسب شهری تخصیص داده ایم. بحثی هم که درباره آلونک ها بود مقرر است برای آنها مسکن ساخته شود و در این خانه ها مستقر شوند.
وزیر راه و شهرسازی درباره علت رسوب کالا در بنادر تصریح کرد: با دستور رئیس جمهور و معاون اول وی کالاها باید با حداکثر سرعت ترخیص شود. صاحب کالا باید به گمرک مراجعه نموده و با بانک مرکزی مشکل ارزی خودرا حل کنند که هم اکنون این کار از حرکت و سرعت خوبی برخوردار شده است.
اسلامی درباره رفع اشکال نابسامانی کیفیت راههای مواصلاتی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: با همکاری استانداری، هزار و ۳۰۰ درصد بودجه عمرانی استان در بخش زیرساخت های جاده ای ارتقا یافته و جای جای این استان یا کار اجرائی داریم یا مناقصه پروژه های جاده ای را آغاز کردیم. کریدور ساحلی شرق به غرب کشور نیز به طول هزار و ۶۰۰ کیلومتر در دست راه اندازی است که هزار کیلومتر آن بهره برداری شده و ۶۰۰ کیلومتر نیز در دستور ساخت داریم ضمن اینکه امسال ۱۴۶ کیلومتر راه روستایی در سیستان و بلوچستان راه اندازی شده است.منبع:

1399/08/16
12:06:54
5.0 / 5
1272
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک