معاون وزیر راه و شهرسازی:

قیر رایگان به پروژه های نوسازی بافت فرسوده هم اختصاص یافت

قیر رایگان به پروژه های نوسازی بافت فرسوده هم اختصاص یافت مسكن گزین: مدیرعامل شركت بازآفرینی شهری از اختصاص قیر رایگان به پروژه های نوسازی و بهسازی بافت های نابسامان شهری آگاهی داد.به گزارش مسکن گزین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهدی عبوری در حاشیه بازدید و پیگیری انجام پروژه های بازآفرینی شهری اردبیل همراه با علی نیکزاد نایب رییس مجلس در جمع خبرنگاران درباب تامین هزینه های زیرساختی شهری اظهار داشت: تخصیص اعتبار بمنظور انجام اقدام مشترک همراه با دستگاه های خدمات رسان در مناطق سکونت گاه های غیر رسمی و بافت فرسوده اردبیل، تامین قیر جهت آسفالت معابر سکونت گاه های غیر رسمی در اردبیل و پارس آباد، تامین هزینه ساخت یک مدرسه در ایران آباد، تخصیص اعتبار جهت ساخت و تجهیز فضای سبز در مناطق کم برخوردار اردبیل، بازسازی پیاده راه بازار تاریخی خلخال و تخصیص اعتبار به پروژه قلعه باشی این شهر همچون مصوبات سفر امروز بود.
وی در ابتدای سخنان خود به مصوبات سفر گذشته به اردبیل اشاره نمود و اظهار داشت: بازدید از روند اجرای پروژه های سفر قبلی جهت تامین هزینه های تعهد شده وزارت راه و شهرسازی نخستین کاری بود که در ابتدای ورود به اردبیل انجام گرفت تا ضمن احصاء مشکلات و روند پیشرفت کار، تعهدات وزارت راه و شهرسازی نیز کامل تر شود.
دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار کشور به بازدید از محلات ایران آباد و عدالت آباد در اردبیل اشاره نمود و اظهار داشت: این بازدیدها با هدف اطلاع از نحوه خدمت رسانی به مردم و میزان پیشرفت تعهدات وزارت راه و شهرسازی و شرکت بازآفرینی شهری انجام گرفت تا پرداخت های تعهد شده مراحل بعدی نیز صورت پذیرد.
وی در ادامه سخنان خود به وضعیت سکونت گاه های غیر رسمی و بافت فرسوده اردبیل اشاره نمود و اظهار داشت: با پیگیری های مسئولین استانی مصوباتی نیز برای شهرستان های خلخال و پارس آباد به تصویب رسید تا با مشارکت وزارت راه و شهرسازی این مناطق نیز آباد شوند.
عبوری از تامین قیر برای آسفالت مناطق سکونت گاه های غیر رسمی در اردبیل آگاهی داد و اظهار داشت: تامین قیر رایگان و هزینه آسفالت و بهسازی معابر شهرستان پارس آباد همچون مصوبات سفر امروز بود.
هم چنین تامین هزینه ساخت یک مدرسه در منطقه ایران آباد اردبیل نیز در دستور کار شرکت بازآفرینی شهری ایران قرار گرفت.
وی به پروژه های شهرستان خلخال نیز اشاره نمود و اظهار داشت: هزینه بهسازی پیاده راه بازار تاریخی خلخال نیز همچون مصوبات جلسه امروز بود که وزارت راه و شهرسازی متعهد به انجام این پروژه شد. هم چنین تخصیص اعتباری به پروژه قلعه باشی شهر خلخال نیز صورت خواهد پذیرفت.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران به ایجاد فضای سبز در اردبیل نیز اشاره نمود و اظهار داشت: هزینه اجرا و تجهیز فضای سبز زمین هایی که شهرداری بدین منظور به تملک درآورده است از دیگر مصوبات سفر امروز بود که قرار شد وزارت راه و شهرسازی و شرکت بازآفرینی آنرا انجام دهند.
وی از اجرای پروژه های کوچک شهری جهت تحرک بخشی به توسعه شهری در بافت های فرسوده و سکونت گاه های غیر رسمی آگاهی داد و اظهار داشت: تخصیص اعتباری نیز جهت تامین هزینه برخی پروژه های دستگاه های خدمت رسان در سکونت گاه های غیر رسمی اردبیل انجام می گیرد.
عبوری در انتهای سخنان خود به تبصره ۱۸ قانون بودجه کشور اشاره نمود و اظهار داشت: الان ۷۶۰ پروژه بوسیله این تبصره در کشور در حال اجراست.


منبع:

1399/08/03
23:56:47
5.0 / 5
1693
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک