مدیر امور اجرایی معاینه فنی خودروهای سبك كشور تاكید كرد

تعلل وزارت صمت در صدور گواهی سلامت خودرو های دوگانه سوز كارگاهی

تعلل وزارت صمت در صدور گواهی سلامت خودرو های دوگانه سوز كارگاهی به گزارش مسكن گزین مدیر امور اجرائی معاینه فنی خودرو های سبك كشور با تاكید بر تعلل وزارت صمت در صدور گواهی سلامت خودرو های دوگانه سوز كارگاهی، اظهار داشت: مسئولیت حوادث جایگاه های CNG ناشی از عدم صدور گواهی سلامت و به دنبال آن عدم پذیرش در مراكز معاینه فنی و ستاندن معاینه فنی بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت خواهد بود.


سعید قیصر در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: گاهی در جایگاه های CNG شاهد انفجار خودرو های دوگانه سوز هستیم این مساله به سبب این است که برای این خودرو ها گواهی سلامت صادر نمی گردد تا بتوانند در مراکز معاینه فنی پذیرش شوند و تست های لازم از آنها صورت گیرد، پس مسئولیت این حوادث به سبب عدم صدور گواهی سلامت برعهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

وی ادامه داد: وزارت صمت باید پاسخگو باشد که چرا فهرست 980 هزار خودرویی که به صورت کارگاهی دوگانه سوز شدند را برای تبدیل وضعیت در اختیار پلیس قرار نمی دهد. این وزارتخانه اعتقاد دارد که این خودرو ها هم باید گواهی سلامت دریافت نمایند درحالی که از نظر سامانه یکپارچه معاینه فنی و شرکت پخش فرآورده های نفتی چنین نیست و این خودرو ها که توسط کارگاه های مجاز دوگانه سوز شده اند و یک دوره هم به مراکز معاینه فنی مراجعه نموده اند نیازی به دریافت گواهی سلامت ندارند.

وی افزود: وزارت صمت به دنبال تحمیل هزینه به مالکین خودرو ها برای ستاندن گواهی سلامت است؛ هزینه قابل توجهی که درپی ستاندن این گواهی به مالکین خودرو های دوگانه سوز تحمیل می شود بدین سان هر حادثه و انفجار خودرو ها در جایگاه های CNG به سبب تعلل وزارت صمت در صدور گواهی سلامت خودرو های دوگانه سوزی است که در کارگاه های مجاز دوگانه شده اند.
به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، طبق مصوبه هیئت دولت از تاریخ یکم دی ماه 98 به بعد امکان سوخت گیری در جایگاه های عرضه سوخت CNG تنها برای خودرو های دوگانه سوزی که در کارت شناسایی آنها عبارت دوگانه سوز و یا دوگانه سوز تبدیلی درج شده و دارای گواهی معاینه فنی معتبر هستند، امکان پذیر شد. در خودرو های دوگانه سوز تولید کارخانه عبارت دوگانه سوز در کارت شناسایی خودرو درج شده اما خودرو های تبدیلی اغلب کارت شناسایی با درج عنوان تبدیل شدن خودرو از حالت بنزین سوز به دوگانه سوز ندارند که باید نسبت به دریافت گواهی سلامت خودروی گازسوز خود اقدام می کردند.
منبع:

1399/07/27
11:38:19
5.0 / 5
1632
تگهای خبر: تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک