مدیر امور اجرایی معاینه فنی خودروهای سبك كشور خبر داد

احتمال افزایش 30 درصدی نرخ معاینه فنی در كشور

احتمال افزایش 30 درصدی نرخ معاینه فنی در كشور مسكن گزین: مدیر امور اجرایی معاینه فنی خودرو های سبك كشور از احتمال افزایش ۳۰ درصدی نرخ معاینه فنی در كشور در صورت موافقت ستاد تنظیم بازار آگاهی داد.


سعید قیصر در گفت و گو با ایسنا، درباره افزایش نرخ معاینه فنی در کشور اظهار داشت: در کشور به ازای ۱۴ میلیون خودروی مشمول، ۶۲۷ مرکز معاینه فنی داریم که با ۸۰۲ خط فعالیت می نمایند. حدود ۲ سال است هزینه معاینه فنی و عرضه خدمات ۳۷ هزار تومان است بنابراین سال جاری آمدیم هزینه های سالانه استهلاک، تجهیزات، اجاره و... را آنالیز کردیم و به عددی رسیدیم که از صدمه این صنعت جلوگیری می کند.
وی ادامه داد: افزایش ۳۰ درصدی را به ستاد تنظیم بازار پیشنهاد دادیم اما ستاد تنظیم بازار با ۲۰ درصد موافقت نمود که بار دیگر درخواست افزایش بیشتر را به ستاد تنظیم بازار جهت بررسی عرضه کردیم.
مدیر امور اجرایی معاینه فنی خودرو های سبک کشور با تاکید بر اینکه رقم افزایش ۴۰ و ۶۰ درصدی برای معاینه فنی صحیح نیست، اضافه کرد: پیشنهادها پایین تر است و اگر افزایش ۳۰ درصدی به تصویب برسد نرخ معاینه فنی در کشور از ۳۷ هزار تومان فعلی به ۴۸ هزار تومان می رسد، این در شرایطی است که ستاد تابحال بر ۲۰ درصد افزایش اصرار دارد.
وی اظهار داشت: منتظر تشکیل جلسه ستاد تنظیم بازار هستیم و امیدواریم تا ماه آینده تصمیم نهایی برای افزایش نرخ معاینه فنی در کشور اتخاذ شود.
منبع:

1399/06/24
13:59:25
5.0 / 5
1921
تگهای خبر: اجاره , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک