مقام مسئول در شبكه بانكی:

افزایش سقف سن بنا از ۱۵ به ۲۰ سال برای وام مسكن به شعب ابلاغ گردید

افزایش سقف سن بنا از ۱۵ به ۲۰ سال برای وام مسكن به شعب ابلاغ گردید به گزارش مسكن گزین مدیر طرح و برنامه بانك عامل بخش مسكن از ابلاغ بخشنامه افزایش سن واحد مسكونی مشمول دریافت تسهیلات خرید مسكن از محل صندوق پس انداز مسكن یكم به كلیه شعب این بانك اطلاع داد.به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر، محمد حسن مرادی در برنامه زنده تلویزیونی شبکه خبر درباره افزایش سقف سن واحد مسکونی در تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم اظهار داشت: هفته گذشته بانک مرکزی با پیشنهاد بانک عامل بخش مسکن در خصوص افزایش سقف سن بنا از ۱۵ به ۲۰ سال موافقت نمود.
وی اضافه کرد: علت این پیشنهاد بانک تخصصی بخش مسکن این بود که هم تعداد واحدهای مسکونی زیر ۲۰ سال بیشتر بود و هم قیمت این واحدها نسبت به واحدهای با سن کمتر از ۱۵ سال کمتر است که با قدرت خرید مردم سازگار تر است.
مدیر طرح و برنامه بانک عامل بخش مسکن با اشاره به اینکه این دستورالعمل به تمام شعب بانک مذکور ابلاغ گردیده، اظهار داشت: ملاک ما برای تشخیص سن ساختمان، تاریخ صدور پروانه ساخت است و تاریخ صدور آخر کار ملاک نیست.
مرادی خاطرنشان کرد: بعضی از سپرده گذاران با احتساب سن آخر کار وارد فرایند خرید مسکن می شوند که به مشکل بر می خورند. ازاین رو واحدهای مسکونی با پروانه صادره در ۷۹ به پس از این پس ملاک بانک عامل بخش مسکن برای اعطای تسهیلات خرید مسکن از محل صندوق پس انداز مسکن یکم است.
به گفته این مقام مسئول در شبکه بانکی، سقف تسهیلات فعلاً ۸۰ میلیون تومان در تهران، ۶۰ میلیون تومان در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر و ۴۰ میلیون تومان در سایر شهرهاست. برای زوجین هم دو برابر ارقام مذکور تسهیلات پرداخت خواهد شد.
وی اضافه کرد: متقاضیان افتتاح صندوق پس انداز مسکن یکم در تهران با سپرده گذاری ۱۳.۵ میلیون تومان برای سه سال یا ۴۰ میلیون تومان برای یک سال می توانند تسهیلات ۸۰ میلیون تومانی دریافت نمایند که نرخ سود آن در بافت فرسوده ۶ و سایر بافت های شهری ۸ درصد است.

1399/05/26
14:21:16
5.0 / 5
2193
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک