معاون وزیر راه:

تعداد زیادی هواپیما در دوره تحریم خریدیم

تعداد زیادی هواپیما در دوره تحریم خریدیم رئیس سازمان هواپیمایی كشوری اظهار داشت: در دوره تحریم ها توانستیم  هواپیماهای زیادی خریداری نموده و شركت های هواپیمایی جدید تاسیس نماییم.به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر، تورج دهقانی زنگنه بامداد امروز در مراسم تودیع رئیس پیشین سازمان هواپیمایی کشوری و معارفه خود بعنوان رئیس جدید این سازمان اظهار داشت: صنعت هوایی از اواخر سال قبل به سبب شیوع ویروس کرونا گرفتار بحران فراگیری شد. چشم انداز روشنی هم برای خروج از آن وجود نداشت.
وی اضافه کرد: ایکائو (سازمان جهانی هوانوردی) اعلام نمود در ۲۰۲۲ از بحران خارج می شویم بعد اعلام نمودند در ۲۰۲۴ از این بحران خارج خواهیم شد اما پیش بینی ها مرتباً به روز رسانی می شود. نمی دانیم چه زمانی به وضع عادی برمی گردیم.
رئیس جدید سازمان هواپیمایی کشوری افزود: صنعت هوایی پیش از این هم گرفتار تحریم های ظالمانه بود، آمریکایی ها تمام تلاش خودرا برای زمین گیر کردن صنعت هوایی به خرج دادند.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: از عابدزاده بعنوان ابرمرد صنعت هوایی یاد کردم که سال ها برای این صنعت زحمت کشیده است در دوره تحریم ها هواپیماهای زیادی وارد کردیم، شرکت های هوایی مختلفی راه اندازی گردید، نیروهای متخصص تربیت کردیم. تعمیر و نگهداری تمامی هواپیماهای موجود در کشور به دست نیروهای متخصص داخلی وارد چک ها سنگینی شد. شرکت های دانش بنیان هوایی گوناگون تأسیس شده است همه اینها نشان میدهد این صنعت پویا و زنده است.
دهقانی زنگنه اظهار داشت: سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به همراه شرکت های هواپیمایی بعنوان ارکان صنعت هوایی در هماهنگی و انسجام خوبی هستند همین طور مراکز آموزشی هوانوردی، شرکت های هندلینگ و خدمات هوانوردی و سایر ذینفعان این صنعت در یک تعامل خوب و مطلوب باوجود فشارها به سر برده و خدمات خوبی به مردم ارائه می دهند.
وی تصریح کرد: اقدامات بهادار ای در دوره عابدزاده در سازمان هواپیمایی کشور در صنعت هوانوردی صورت گرفت که می توان به آزادسازی نرخ بلیت هواپیما مصوب برنامه پنجم توسعه در مجلس اشاره نمود. با اجرای این قانون خیلی از مشکلات صنعت هوایی حل شد اما همچنان راهی برای رسیدن به نقطه مطلوب صنعت هوایی داریم.
دهقانی زنگنه اشاره کرد: در زمان تصدی من در هما هر موفقیتی حاصل شد متعلق به همایی هابود و هر نقصانی بود از بنده بوده است.


1399/05/19
21:18:01
5.0 / 5
1924
تگهای خبر: امداد , تخصص , توسعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک