تصویب كلیات طرح تفصیلی منطقه ۲۲ شهرداری تهران

تصویب كلیات طرح تفصیلی منطقه ۲۲ شهرداری تهران مسكن گزین: اعضای شورای اسلامی شهر تهران با 13 رأی موافق كلیات طرح تفصیلی منطقه 22 شهرداری تهران را به تصویب رساندند.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دویست و بیست و هفتمین جلسه علنی این شورا بررسی کلیات طرح تفصیلی منطقه ۲۲ شهرداری تهران را در دستور کار داشتند. در همین راستا محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران در ارائه گزارشی اظهار داشت: طرح تفصیلی منطقه ۲۲ سابقه دیرینه ای دارد و فلسفه ارائه آن به مصوبه سال ۱۳۹۳ شورای عالی شهرسازی و معماری کشور بر می گردد.
وی ادامه داد: پس از آن که در دوره چهارم شورا کمیسیون شهرسازی و معماری در شورای شهر تهران تشکیل شد در تعاملات با دبیرخانه شورای عالی شهرسازی یکی از اولویت ها بررسی مغایرت های طرح تفصیلی و طرح جامع شهر تهران شد که نهایتا با تشکیل کمیته مشترک میان شورا، شهرداری و شورای عالی شهرسازی این مغایرت ها احصا شد.
وی افزود: در حقیقت طرح تفصیلی برشی از طرح جامع است و یکی از مغایرت های طرح تفصیلی تدوین طرح ویژه ای برای منطقه ۲۲ با رویکرد ارتقای کیفیت زندگی بود که باید تدوین می شد. پس با رویکرد تعاملی با شهردار منطقه ۲۲ و دیگر ذینفعان تلاش بر این بود که طرح تفصیلی منطقه به سرانجام برسد.
رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود طرح تفصیلی منطقه ۲۲ شهرداری تهران را طرحی مناسب ارزیابی کرد و اضافه کرد: امروز در صحن شورای شهر تهران طرح تفصیلی این منطقه در ۱۴ ماده و بیش از ۴۰ تبصره مطرح شده و شهرداری تهران مکلف است نقشه های این طرح را تهیه و یک نسخه آنرا با مُهر شورای شهر تهران در اختیار شورا قرار دهد. چونکه یکی از موارد مورد توجه در طرح تفصیلی منطقه ۲۲ موضوع جمعیت پذیری است. منطقه ای که می توانست صادر کننده خدمات باشد و هم اکنون یکی از محروم ترین مناطق در سرانه های خدماتی است.
وی افزود: ۵۰۰ هزار نفر جمعیت برای منطقه ۲۲ پیش بینی شده است اما آمارها نشان میدهد ۲۳۰ هزار نفر تا به امروز در این منطقه ساکن شدند. شهرداری تهران به دنبال این بود تا بارگزاری ها به سمت اتوبان حکیم و خرازی سوق پیدا کند و دیگر شریان های معابر به شکل سرانه های خدماتی باقی بماند. یکی از مشکل های موجود دیگر این است که تصمیماتی در منطقه گرفته شد که خارج از مصوبات است و هنوز خیلی از آنها بلاتکلیف است.
سالاری اشاره کرد: طرح تفصیلی قدیم شهر تهران به شکلی بود که کاربری ها روی پارسل مشخص بود که از سال ۹۲ تفکیک ها برمبنای پهنه بندی انجام و چهار پهنه مشخص شد.
وی با تاکید بر اینکه یکی از نقاط عطف لایحه طرح تفصیلی منطقه ۲۲ ایجاد یک بانک زمین برای خدمات عمومی است، اضافه کرد: خدمات شهری مورد نیاز در بانک زمین لیست می شود تا اگر شهرداری بخواهد بارگزاری و ارائه خدمات کند.
در ادامه میرلوحی عضو دیگر شورای شهر تهران اظهار داشت: مقرر بود منطقه ۲۲ تهران فراغت محور باشد. حال پرسش این است که برای تثبیت فضای سبز در این لایحه پیش بینی انجام شده یا خیر؟ باید مشخص شود فضای سبز در کدام یک از لایحه ها تثبیت شده است.
به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر تهران بعد از بحث و بررسی لایحه طرح تفصیلی منطقه ۲۲ در صحن شورا، با ۱۳ رأی موافق کلیات این طرح را به تصویب رساندند.
منبع:

1399/04/29
17:13:18
5.0 / 5
2083
تگهای خبر: آمار , بانك , خدمات , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک