از بكارگیری ۱۰۰ نیرو تا واگذاری كیوسك به برج داران در نشست شورای شهر یاسوج

از بكارگیری ۱۰۰ نیرو تا واگذاری كیوسك به برج داران در نشست شورای شهر یاسوج به گزارش مسكن گزین كهگیلویه و بویراحمد ظهر روز یكشنبه ۲۲ تیر ماه نشست شورای اسلامی شهر یاسوج با حضور اعضای شورای شهر، مدیر امور انسانی شهرداری و یك پیمانكار شهرداری برگزار گردید كه موضعات قرار داد با پیمانكاران، بكارگیری نیرو در شهرداری و وضعیت كیوسك های فاقد مجوز عنوان شد.


علی اکبری تبار، یک عضو شورای شهر یاسوج روز یکشنبه ۲۲ تیرماه در نشست شورای شهر یاسوج اضافه کرد: بیشتر مشکلات شهرداری یاسوج به علت اضاف شدن نیروهای اضافه است که بیشتر این نیروها بدون سابقه و شرایط احراز اضاف شده اند.

وی اظهارکرد: از یکم شهریورماه ۹۶ تابحال ۹۲ نفر نیرو به نیروهای شرکت تأمین نیروی شهرداری یاسوج اضافه شده است که باید بعد از بررسی و کارکارشناسی اخراج شوند.
این عضو شورای شهر یاسوج خاطرنشان کرد: باید طی نشستی با حضور دستگاه های نظارتی همچون اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امور شهری استانداری، اعضای شورای شهر و سازمان بازرسی ساختار قراردادی و اداری شهرداری یاسوج بررسی شود چونکه بین سازمان بازرسی و اداره کار تناقضاتی وجود دارد که باید رفع گردد.
دخالت شهردار یاسوج در بکارگیری و اخراج نیروهای پیمانکاران
اکبری تبار با اشاره به اینکه شهردار یاسوج در بکارگیری و اخراج نیروهای پیمانکاران شهرداری دخالت می کند، افزود: شهردار یاسوج به پیمانکاران شهرداری نیرو تحمیل می کند و به پیمانکاران می گوید که فلان نیرو را بکار گیرید و فلان نیرو را اخراج کنید این در شرایطی است که شهردار گفته در انتصاب ها و بکارگیری نیرو دخالتی ندارم.

همینطور محمد رحیم دهراب پور، دیگر عضو شورای اسلامی شهر یاسوج هم در این جلسه اظهار داشت: از تاریخ یکم شهریورماه ۹۶ تابحال حدود ۱۰۰ نفر نیرو در شهرداری یاسوج بکارگیری شده که باید رد این زمینه شفاف سازی شود.
وی با اشاره به اینکه یک مرتبه برای همیشه وضعیت نیروی انسانی و کیوسک های سطح شهر یاسوج در شورای شهر مشخص و تعیین تکلیف شود، اضافه کرد: دفغتر امور شهری استانداری، اداره کل بازرسی استان، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، شهردار و شورای شهر یاسوج با ورود به مسئله کیوسک ها و نیروی انسانی این بحث ها را خاتمه دهند.
دهراب پور از اعضای شورای شهر خواست که با هم در مورد مسایلی که در جلسه مطرح می شود تقابل نکنند چونکه ابهامات و اشکالاتی وجود دارد که باید مطرح و رفع شوند.
۱۸۰کیوسک فاقد مجوز دریاسوج
وی عنوان کرد: بعد از جلسه استیضاح شهردار یاسوج تابحال نیروهایی به نیروهای شهرداری اضافه شده است ازاین رو باید مشخص شود که این نیروهای بکارگرفته شده در شهرداری توسط شهردار، مدیران شهرداری و یا اعضای شورای شهر بوده است.
این عضو شورای شهر یاسوج تصریح کرد: ۲۰۰ کیوسک در سطح شهر یاسوج وجود دارد که از این تعداد تنها ۲۰ کیوسک دارای مجوز هستند مابقی فاقد مجوز می باشند و باید جهت جمعآوری آنها اقدام گردد.
برخی برج داران هم کیوسک دارند
دهراب پور عنوان کرد: ۹۰ درصد کیوسک های بورس بازی شده اند و حتی برخی برج داران این شهر هم کیوسک دارند که باید بررسی و جمع آوری شوند چونکه افراد مستحق و نیازمند نیستند.
وی به اعضای شورای شهر سفارش کرد که از موضع گیری های جانبدارانه اجتناب کنند و بگذارند بحث کیوسک ها و جذب نیرو در شهرداری یاسوج بررسی و تعیین تکلیف شوند.

بکارگیری ۱۰۰ نیرو در شهرداری
مسعود خوبانی، رئیس شورای شهر یاسوج هم گفت در سال ۹۷ شهرداری یاسوج ۱۵۰ نفر نیروی حجمی در یک شرکت پیمانکاری داشت الان این تعداد بدون ضابطه و آزمون به ۲۵۰ نفر نیرو رسیده است.


نیروهای اضافه شده، منتقل شدند
کیوان آشنا، یکی دیگر از اعضای شورای شهر یاسوج در این نشست اظهار داشت: این نیروهایی که به شهرداری یاسوج اضاف شدند از نقاط مختلف و دستگاه های مختلف استان به شهرداری یاسوج منتقل و تحمیل شدند.
وی ادامه داد: فضای سبز شهر یاسوج باید مکانیزه شود که احتیاج به نیروی انسانی زیادی نباشد که اغلب آنها هم تخصصی در حوزه فضای سبز نداشته باشند.
آشنا خاطرنشان کرد: از یکم شهریورماه سال ۹۲ تا کنون شرکت های پیمانکاری شهرداری یاسوج بررسی شوند و در صورت تخلف رخ داده باشد با متخلفان برخورد شود.

اعضای شورا عوام فریبی نکنند
سید هدایت اکبری، عضو دیگر شورای اسلامی شهر یاسوج هم اظهار داشت: وقتی می خواهند کیوسک های غیرمجاز و فاقد مجوز سطح شهر یاسوج را جمع آوری کنند اعضای شورا مانع کار می شوند ازاین رو اعضای شورا عوام فریبی نکنند که می خواهیم کیوسک ها را جمع آوری نماییم بلکه در صورتیکه قصد چنین کاری دارند بدون ملاحظه کاری شروع کنند.
روح الله دانشی، مدیر امور انسانی شهرداری یاسوج هم در این جلسه اظهار داشت: ۸ شرکت پیمانکاری در حوزه های مختلف شهرداری یاسوج فعالیت دارند که به صورت حجمی کار به این شرکت ها واگذار می شود.
منبع:

1399/04/23
12:06:26
5.0 / 5
2687
تگهای خبر: بورس , تخصص , دستگاه , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک