شهردار منطقه ۱۹ خبر داد

راه اندازی فاز اول بوستان ایرانی ها

راه اندازی فاز اول بوستان ایرانی ها به گزارش مسكن گزین شهردار منطقه ۱۹ از پیگیری برای ساخت بیمارستان، ایجاد بوستان ایرانی ها و غیره اطلاع داد.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، امروز توکلی در جریان بازدید علی اعطا و رسانه ها از منطقه ۱۹ درمورد وضعیت بوستان ایرانی ها اظهار داشت: حدود ۱۲ سال است که این محدوده ۱۸۰ هکتاری برای ایجاد پارک ایرانی ها در نظر گرفته شده است که متاسفانه حتی در دوره ی مدیریت شهری سابق که وضعیت مالی بهتر بود اقدامی برای این مهم صورت نگرفت.
وی با بیان این که بخشی از این زمین ها موقوفه است و به افراد دیگر اجاره داده شده است، اضافه کرد: کل این پهنه جی است که هنوز شهرداری نتوانسته آنرا به صورت کامل تملک کند.
وی با بیان این که سازمان بوستانها مقرر است تا آخر سال جاری با تزریق ۱۵ میلیارد تومان بودجه، فاز اول این بوستان را به مساحت ۱۴ هزار هکتار به بهره برداری برساند، اظهار داشت: یکی از اشکالات عمده ما در منطقه مسئله خلازیر است که عمده این افراد در املاک موقوفه به صورت اجاره ای فعالیت می نمایند که اگر بخواهیم این اراضی را تملک نماییم باید ۳۰۰۰ میلیارد تومان منابع مالی داشته باشیم و به علت این که عدد تملک بالا است هنوز نتوانستیم سرمایه گذاری جذب نماییم.
وی با بیان این که یکی از صدمه های اجتماعی این منطقه علاوه بر وجود معتادان در کوره پز خانه ها آلودگی تولید شده توسط گاراژها است، خاطرنشان کرد: در این گاراژها به صورت شبانه زباله و سیم ها را برای رسیدن به آهن آلات آتش می زنند که علاوه بر آلودگی شدید سبب مسمومیت اهالی شده بود که حدود ۴۰ گاراژ را با همکاری مقامات بسته و گاراژهایی را که باردیگر به این عمل غیر قانونی مبادرت کردند را وادار به تغییر صنف کردیم.
شهردار منطقه ۱۹ با بیان این که بخش زیادی از مساحت منطقه ۱۹ را املاک اوقافی به خود اختصاص داده اند، اظهار داشت: چندی قبل در موقوفه ۲۷ هکتاری جراح تهرانی قرارداد ایجاد شهرک فناوری و نوآوری صنعتی منعقد شد که طرح آن به کمیسیون ماده ۵ ارسال شده است.
وی با بیان این که خلازیر ۱۵۳ هکتار است که عمده آن در اختیار سازمان اوقاف قرار دارد، خاطرنشان کرد: ما پیشنهادات مشخصی داریم تا ظرفیت بهتر شود و پیشنهادمان این است که یا بخشی از این پهنه جی به اس تغییر کاربری دهد و یا شهرداری بتواند ضمن تأمین اعتبار کمک نماید که ۶۰ هکتار زمینهای ضایعاتی را تملک نماییم و یا مسیر برای حضور سرمایه گذاران باز شود.
توکلی در مورد سرانجام بوستان ایرانی ها به مساحت ۱۸۰ هکتار اظهار داشت: در شرق این اراضی، پارک دانش و طبیعت و در غرب، پارک ایرانی ها ایجاد می شود که هنوز بخش زیادی از این املاک تملک نشده است و احتیاج به نقدینگی و اعتبار داریم.
وی با بیان این که با مالکان کوره های آجرپزی صحبت کردیم که تغییر کاربری متناسب با پهنه بدهند که در این راستا حتی یک مالک پیشنهاد ایجاد شهربازی را داد، اظهار داشت: شهرداری تهران دراین راستا یکی از کوره های آجر پزی را برای تبدیل کردن به موزه آجر خریداری نموده که طرح ایجاد این موزه در اختیار شرکت توسعه فضای فرهنگی قرار گرفته که اعتبار آن ۱۴ میلیارد تومان تخمین زده شده است.
توکلی در مورد وضعیت درمانی در این منطقه اظهار داشت: منطقه ۱۹ بیمارستانی ندارد اما تلاش مان را انجام دادیم با مجوزی که برای ساخت بیمارستان داریم نسبت به جذب سرمایه گذار اقدام نماییم اما چندین سرمایه گذار بخش خصوصی با این عنوان که توجیح اقتصادی ندارد به این منطقه نیامدند اما تمام تلاش خویش را انجام می دهیم تا این مهم به نتیجه برسد.
به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا مالک حسینی سرپرست سازمان خدمات اجتماعی هم که در این بازدید حضور داشت در موردآسبیهای اجتماعی در خلازیر اظهار داشت: عمده افرادی که به هرندی و فرحزاد می آیند متعلق به آن محل نیستند و برای استعمال مواد به این پاتوق ها می آیند اما افرادی که به خلازیر می آیند حدودا برای همین محل هستند و بنابراین جنس مواجهه مان با این افراد متفاوت از سایرین است.1399/04/06
16:20:40
5.0 / 5
2527
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک