معاون وزیر كشور خبر داد

احتمال برگزاری جلسه شورای عالی حمل و نقل باحضور روحانی

احتمال برگزاری جلسه شورای عالی حمل و نقل باحضور روحانی مسكن گزین: معاون عمرانی وزیر كشور از احتمال برگزاری جلسه شورای عالی هماهنگی حمل و نقل و ایمنی كشور با حضور رئیس جمهور آگاهی داد.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، مهدی جمالی نژاد در آخر جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور در جمع خبرنگاران و در تشریح مصوبات این جلسه اظهار داشت: جلسه امروز به موضوع سوانح جاده ای و تلفات ناشی از آن اختصاص پیدا کرد. باتوجه به اهمیت و همین طور خسارت های جانی و مالی مترتب از حوادث جاده ای این جلسه به این مساله اختصاص پیدا کرد تا برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت برای این مساله اتخاذ شود.
وی ادامه داد: باوجود همه زحماتی که در حوزه های در رابطه با حوادث جاده ای کشیده شده اما از سال ۱۳۸۴ که بیشترین تلفات جاده ای را داشته ایم تا سال قبل هر چند که آمار کاهش پیدا کرده اما طبق برنامه، کاهش تلفات پیش نرفته است.
جمالی نژاد افزود: در این نشست پلیس راهور گزارش خوبی از اقدامات خود در این عرصه ارائه کرد که در آن به اضافه شدن ۸۳۵ دستگاه و همین طور تیم های گشت نامحسوس و بهره گیری از پهپاد در جهت کنترل ترافیک و رصد آن اشاره شد. پلیس راهور اقدامات دیگری همچون از رده خارج کردن خودرو های ناایمن و تولید سامانه های دقیق تشخیص و کنترل سرعت و ثبت هوشمند تخلفات را نیز در دستور کار خود داشته و گشت های پلیس به ردیاب های لحظه ای تجهیز شدند. بدین سان پلیس راهور اقدامات ارزشمندی را انجام داده و همه این ها در شرایطی بوده که ما به لحاظ اقتصادی با مشکلات بسیاری مواجه هستیم.
معاون وزیر کشور در ادامه صحبت های خود در تشریح دیگر اقدامات پلیس راهور به فراهم نمودن شرایط لازم برای ترخیص وسایل نقلیه بوسیله دفاتر پلیس+۱۰ در سراسر کشور اشاره نمود و اضافه کرد: پیگیری اجرای طرح سنجش سلامت جسم و روان رانندگان پرخطر و طراحی و تدوین طرح بانوان فرهنگیار ترافیک در کشور از دیگر اقدامات پلیس راهور در حوزه کاهش سوانح و تلفات جاده ای بوده است.
وی افزود: در جلسه امروز ۱۳ مصوبه که در حقیقت پیشنهادات پلیس راهور بوده است داشته ایم که همچون آنها می توان به برگزاری جلسه شورای عالی هماهنگی حمل و نقل و ایمنی کشور با حضور رئیس جمهور اشاره نمود. اساسا با برگزاری این جلسه که در طول سال های گذشته تشکیل نشده است می توان برای کم شدن تلفات جاده ای تدابیر مناسبی اتخاذ نمود. از دیگر پیشنهاداتی که در این نشست عنوان شد توسعه انضباط ترافیکی و کاهش تخلفات رانندگی با ایجاد نظام تشویق برای ترغیب رانندگان به رعایت مقررات و قوانین رانندگی بوده است که مقرر شد برای بهره گیری از رنگ بندی گواهینامه ها دوستان راهور بررسی های لازم را در این خصوص انجام دهند.
جمالی نژاد اظهار داشت: همین طور مشارکت جدی صداوسیما برای تولید و پخش برنامه های فرهنگی و آموزشی حوزه ایمنی کاربران ترافیک مورد تاکید قرار گرفت.
معاون وزیر کشور افزود: نصب، آماده سازی و بهره برداری از دوربین های ثبت تخلف جاده ای، عملیاتی شدن ماده ۱۰۸ قانون برنامه ششم توسعه کشور خصوصاً پشتیبانی شهرداری ها از پلیس راهور در کلان شهرهای کشور و تصویب طرح غدیر و حمایت جدی بوسیله مسئولین برای اجرای دقیق آن از دیگر مصوبات این جلسه بوده است.
جمالی نژاد اشاره کرد: تهیه طرح جامع کاهش جانباختگان بعد از صحنه تصادف و ارزیابی عملکرد دستگاه های مسئول توسط استاندار، ساماندهی حمل و نقل درون شهری خصوصاً در کلان شهرها و محدوده آنها، ایجاد ایستگاه های عملیاتی استقرار واحدهای پلیس، اورژانس، امداد و نجات و...، اجرای طرح سنجش و سلامت جسم و روان تمامی رانندگان پرخطر و اجرای طرح کنترل هوشمند عابران پیاده از دیگر مصوبات این جلسه است که به پیشنهاد پلیس راهور مطرح شده بود.
منبع:

1399/04/04
17:50:48
5.0 / 5
2340
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک