مدیرعامل مترو تهران خبر داد:

توسعه شرقی خط ۴ مترو در ۳ فاز

توسعه شرقی خط ۴ مترو در ۳ فاز مدیرعامل شركت مترو تهران با بیان برنامه شركت متروی تهران برای توسعه شرقی خط ۴ اظهار داشت: اجرای این پروژه در ۳ فاز انجام می شود كه با اجرای فاز اول شاهد اتصال خطوط ۴ و ۲ متروی تهران در تقاطع سردار سلیمانی - باقری خواهیم بود.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، علی امام با بیان برنامه توسعه شرقی خط ۴ متروی تهران با بیان این مطلب افزود: این برنامه در ۳ فاز طراحی شده که هر یک از فازها در مدت زمان ۳ سال به بهره برداری می رسد و در صورت تأمین مناسب بودجه امکان اجرای همزمان ۳ فاز وجود دارد.
مدیرعامل شرکت مترو اظهار داشت: در تلاشیم برای توسعه شرقی خط ۴ متروی تهران نسبت به استفاده و جذب سرمایه گذار و ظرفیت مجتمع های ایستگاهی اقدام نماییم.
وی با اشاره به اینکه توسعه شرقی خط ۴ مترو شامل۱۰ و نیم کیلومتر و ۹ ایستگاه است، اضافه کرد: این اقدام در جهت افزایش ظرفیت خط و تکمیل پوشش شبکه ریلی در پایتخت انجام می شود.
امام با اشاره به این که برخلاف برخی دیدگاه های گذشته، شاخص موفقیت در اجرای برنامه برای ما فقط تعداد تونل و ایستگاه ساخته شده نیست، اظهار داشت: ملاک اصلی برای ما افزایش بهره وری و رضایت شهروندان است چونکه در غیر این صورت با خواب سرمایه و اتلاف آن مواجه می شویم و از طرفی هدف اصلی در اقدامات فراموش می شود.
وی با تاکید بر این که اجرای برنامه توسعه شرقی خط ۴ متروی تهران منوط به نحوه تأمین مالی است، اظهار داشت: فاز اول این پروژه شامل ساخت ۴ ایستگاه است که بر این اساس خط ۴ در تقاطع سردار سلیمانی - باقری به خط ۲ متصل می شود.
طبق گزارش روابط عمومی شرکت متروی تهران، امام با اشاره به این که توسعه شرقی خط ۴ امکان تبادل مسافر با خطوط ۲، ۱۰ و اکسپرس B را فراهم میکند، اضافه کرد: به نظر می آید امسال مرحله طراحی فاز اول این برنامه به پایان برسد.
مدیرعامل شرکت متروی تهران در انتها ابراز امیداری کرد: در بهمن ماه جاری مناقصه پیمانکار فاز اول برنامه توسعه شرقی خط ۴ برگزار و پیمانکار نهایی انتخاب خواهد شد.1399/03/31
15:39:26
5.0 / 5
2332
تگهای خبر: بهره برداری , توسعه , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک