در جلسه امروز شورای شهر تهران مطرح شد

از اهدای ساختمان انتقال خون به مردم تا فرهنگ سازی اهدای خون در تابلوهای شهری

از اهدای ساختمان انتقال خون به مردم تا فرهنگ سازی اهدای خون در تابلوهای شهری اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه امروز شورا به بیان نكته نظرات خود درباب وضعیت سازمان انتقال خون پرداختند.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه امروز شورای شهر تهران بعد از استماع سخنان رئیس انتقال خون به بیان نکته نظرات خود پرداختند و احمد مسجد جامعی با بیان این که ساختمان سازمان انتقال خون تهران اخیرا ثبت ملی شده است، اظهار داشت: این ساختمان هم خوانی با ماموریت های انتقال خون ندارد و در گذشته به اسم انجمن فرهنگی ایران وشوروی بوده است و حالا لازم است که این مجموعه به شهر برگردد.
وی با بیان این که یکی از اشکالات سازمان انتقال خون کمبود پایگاه است، اشاره کرد: می توانیم در کنار ایستگاه های آتش نشانی پایگاه های انتقال خون و مراکز خون گیری ایجاد نماییم.
در ادامه امینی در واکنش به این سخنان اضافه کرد: از حق شناس می خواهم که بعنوان رئیس کمیسیون فرهنگی، موضوع در اختیار قرار گرفتن ساختمان سازمان انتقال خون به مردم را بررسی کند.
در ادامه مجید فراهانی با بیان این که 30 درصد فرآورده های خونی در تهران مصرف می شود اما تنها یک مرکز فرآورده های خونی داریم اظهار داشت: شهرداری می تواند در فرصت های مختلف بیلبورد و تابلوهای شهری را در اختیار سازمان خون قرار دهد.
همین طور زهرا نژاد بهرام نیز با بیان این که اهدای خون یک عمل خیرخواهانه است و مردم به صورت داوطلبانه خون خودرا اهدا می کنند، اشاره کرد: اما تعامل با اهداکنندگان کم است و می بایست با بهره گیری از ظرفیت شهرداری این تعامل را افزایش داد.
وی ادامه داد: حضور کانون های سیار خون گیری در سطح شهر کم رنگ شده است و لازم است بار دیگر این کانون های سیار برای ارتقای فرهنگ اهدای خون به خیابان ها بیایند.1399/03/26
15:29:56
5.0 / 5
2619
تگهای خبر: راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک