اجرای سند راه شورای فرهنگ عمومی استان تهران بزودی

اجرای سند راه شورای فرهنگ عمومی استان تهران بزودی به گزارش مسكن گزین رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از بررسی سند راه شورای فرهنگ عمومی استان تهران آگاهی داد و اضافه كرد: بزودی این سند در استان تهران اجرا می گردد.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، در یکصدمین جلسه شورای فرهنگ عمومی و شورای توسعه قرآنی استان تهران نعمت الله ترکی اظهار داشت: دغدغه اعضای شورا در جلسات قبل برنامه محور بودن کار شورا بود و مقرر گردید نقشه راهی در این راستا تدوین شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اظهار داشت: نگاه این شورا باید به افق ۱۴۰۴ باشد و برمبنای آن در بخش فرهنگی حرکت نماید. این بدان معنا است که تصمیمات شورا نیز باید برمبنای قوانین و اسناد توسعه باشد. در این چشم اندازی که برای شورای فرهنگ عمومی تدوین شده در ۱۵ سرفصل فرصت ها و تهدیدها یک به یک اشاره شده است. به عنوان مثال در حوزه ایثار و شهادت احکام دائمی، سند توسعه و برش استانی در این عرصه ریز به ریز آمده و نقاط ضعف و قوت همراه با مقایسه آماری شاخص ها در سالهای گذشته همراه با تامین منابع مالی دیده شده است.

وی افزود: برنامه تدوین شده از طرف سازمان مدیریت تهران را به تمامی اعضا می دهیم تا نظرات تکمیلی خودرا ارائه نمایند و بعد از بررسی و تائید نهایی به عنوان سند استراتژیک تا سال ۱۴۰۰ در حوزه فرهنگ عمومی نقشه راه ترسیم می شود.

ترکی با اشاره به نقشه راه استان تهران در سال ۹۹ اظهار داشت: برای سال ۹۹ نقشه راه ویژه ای با ۳۸ پروژه با هدف جهش تولید در استان تهران برنامه ریزی کرده ایم که اعضای شورا می توانند آنرا هم مطالعه کنند تا اگر نیاز به پیوست فرهنگی بود، اظهار نظر کنند.

نعمت الله ترکی با اشاره به مخاطراتی که بیماری کرونا جهت زندگی، سلامت و معیشت مردم ایجاد کرده، اضافه کرد: ما تا به امروز کارهایی در حوزه های پیش گیری از شیوع و درمان این بیماری داشتیم و امروز نیاز به ستاد اقتصادی بعد از کرونا و ستاد اجتماعی بیش از هر زمان احساس می شود.

وی اشاره کرد: در روزهای پسا کرونا پیش بینی که در سطح جهان در مورد رشد اقتصاد می شود آن است که با کاهش ۲ درصدی روبرو خواهیم بود. این در حالیست که در ایران تا اختتام سال۹۸ حدودا بیش از یک درصد رشد اقتصادی داشتیم که با وضعیت کرونا پیش بینی مثبت ۴ درصد دولت تا اختتام سال۹۹ به منفی ۴ تغییر خواهدنمود. این امر نشان میدهد که اتمام شیوع ویروس کرونا برای مدیران به معنای شروع کار جهادی در امتداد جهش تولید است و کار اصلی در بخش اقتصادی و اجتماعی شروع می شود.
در بخش دیگری از جلسه حسن ابوترابی فرد با اشاره به موضوع ویروس کرونا و حاشیه های آن برای کشورمان اظهار داشت: وحدت و هم افزایی مردم و مسئولان در مبازه با این ویروس را می توان نشان از توجهات خاص الهی و یک اعجاز دانست و در کنار آن توجه به این نکته لازم است که جمهوری اسلامی بار دیگر همچون چهار دهه گذشته در انقلاب با نشان دادن ظرفیت های گسترده مردم و مسئولین توانست این بحران را تا حد زیادی مدیریت کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی و شورای توسعه قرآنی استان تهران افزود: دستگاه و نهادهای عضو در این ستاد باید تمام تلاش خودرا در امتداد ارئه خدمت به مردم به صورت الکترونیکی و کم کردن هزینه ها در جهت خدمت رسانی بهتر و راحت تر به مردم انجام دهند که این مهم موجب کمتر شدن احتمال شیوع این بیماری در میان مراجعه کنندگان به ادارات می شود.

طبق گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت استان تهران، در ادامه جلسه استاندار تهران با ارئه گزارشی از اقدامات ستاد کرونای استان اظهار داشت: با وحدت رویه و کار جهادی تمام دستگاه ها و ارگان ها ما توانستیم با مشکلات و تحریم های ظالمانه موجود به نقطه مدیریت بحران برسیم.
در همین راستا دکتر زالی دبیرکارگروه سلامت شورای فرهنگ عمومی گزارشی از کارهای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را در مورد مقابله با کرونا ارائه کرد.
منبع:

1399/03/04
23:04:15
5.0 / 5
2985
تگهای خبر: آمار , اسناد , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک