در فروردین امسال

قیمت مسكن در تهران كم شد

قیمت مسكن در تهران كم شد مسكن گزین: بر طبق تازه ترین گزارش دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه قیمت مسكن در تهران در فروردین ماه امسال با كاهش حدود 2 درصدی، به میانگین قیمتی هر متر مربع 15 میلیون و 545 هزار تومان رسید.


به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر، بر طبق تازه ترین گزارش دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی قیمت مسکن در تهران در فروردین ماه امسال با کاهش حدود ۲ درصدی، به میانگین قیمتی هر متر مربع ۱۵ میلیون و ۵۴۵ هزار تومان رسید. پس از دوماه تعطیلی بنگاه های املاکی به سبب شیوع ویروس کرونا و کاهش معاملات مسکن در پایتخت تا حدود ۸۰ درصد، گزارش فروردین ماه دفتر اقتصاد و برنامه ریزی مسکن وزارت راه از کاهش نسبی قیمت ها در بعضی مناطق ۲۲ گانه پایتخت خبر می دهد. این گزارش که به صورت ماهیانه وضعیت بازار مسکن در تهران را به تفکیک مناطق مختلف گزارش می دهد، میانگین قیمت مسکن در نخستین ماه بهار ۹۹ را ۱۵ میلیون و ۵۴۵ هزار تومان اعلام نموده است؛ این درحالی است که این رقم در اسفندماه سال قبل ۱۵ میلیون و ۶۵۸ هزار تومان اعلام شده بود. بر طبق این گزارش تعداد معاملات ثبت شده در فروردین ماه امسال کاهش قابل توجهی نسبت به اسفند سال قبل داشته است و به رقم ۱۳۰۰ ثبت خرید و فروش خانه در پایتخت رسیده است؛ این رقم در اسفند ماه امسال ۱۰ هزار و ۲۴۲ معامله مسکن بود. کاهش معاملات که دلیل اصلی آن شیوع ویروس کرونا و توقف کارهای خرید و فروش مسکن بود موجب شد که قیمت ها در اولین ماه بهار امسال ثابت بماند، در بعضی مناطق کاهش ۵۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومانی را در هر متر مربع تجربه کند و البته در بعضی مناطق پرتقاضا نیز رشد نسبی را تجربه کند. برمبنای آمار ارائه شده از بازار مسکن پایتخت در فروردین، قیمت گران ترین منطقه در تهران مثل ماه های گذشته به منطقه یک رسیده است با این تفاوت که در اسفندماه امسال قیمت خانه در این منطقه در هر متر مربع بیش از ۳۳ میلیون و۲۱۷ هزار تومان بود و الان با کاهش حدود ۲میلیون تومانی، در هر متر مربع ۳۱ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان به فروش می رسد.
ارزان ترین معاملات مسکن پایتخت نیز بار دیگر در فروردین امسال در منطقه ۱۸ شهر تهران با میانگین قیمت هر متر مربع ۷ میلیون و ۱۱۸ هزار تومان معامله شده است که البته نسبت به ماه گذشته خود کاهش قیمت حدود ۴۰۰ هزار تومانی را در هر متر مربع تجربه می کند. در منطقه ۵ تهران که بطور معمول بیشترین معاملات مسکن پایتخت را به خود اختصاص می دهد، با افزایش قیمت ۵۰۰ هزار تومانی نسبت به ماه قبل مواجه هستیم و خانه در این منطقه در هر متر مربع به میانگین قیمتی ۱۹ میلیون و ۲۹۵ هزار تومان رسیده است.
در منطقه ۳ پایتخت نیز قیمت خانه حدود یک میلیون تومان کاهش را تجربه کرده است و از میانگین قیمتی ۲۷ میلیون و ۶۱۶ هزار تومان در اسفندماه به قیمت ۲۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در فروردین امسال کاهش یافته است. با این وجود برای منطقه ۲۲ پایتخت که صاحب برج های سربه فلک کشیده و مختلفی است و خانه های خالی زیادی نیز در این منطقه وجود دارد شاهد افزایش قیمت در هر متر مربع هستیم. خانه های منطقه ۲۲ در فروردین امسال حدود یک میلیون تومان در هر متر مربع افزایش قیمت داشته است و به میانگین قیمتی ۱۵ میلیون و ۲۱۴ هزار تومان در هر متر مربع رسیده است.


منبع:

1399/02/20
03:48:17
5.0 / 5
2954
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک