هاشمی درخواست كرد:

درخواست شورای شهر برای ارائه آمار كرونا در تهران به صورت مجزا

درخواست شورای شهر برای ارائه آمار كرونا در تهران به صورت مجزا مسكن گزین: رئیس شورای شهر تهران درباب ایجاد موج جدید بیماری كرونا با رفع محدودیت ها آگهی داد.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در ابتدای جلسه علنی امروز شورای شهر تهران با بیان این كه دو ماه از اعلام ورود پاندمی كرونا به كشور می گذرد و همه بخش ها تحت تاثیر قرار گرفته اند، اظهار داشت: مدیریت شهری تهران نیز از این مساله بی تاثیر نبوده و به شدت گرفتار بحران كمبود نقدینگی شده است.
وی با بیان این كه بر طبق بودجه سال ۱۳۹۹ برای اداره شهر تهران ماهانه ۳۰۰۰ میلیارد تومان منابع لازم داریم، اظهار نمود: تنها برای هزینه های جاری و ضروری شهر باید ماهانه ۲۰۰۰ میلیارد تومان داشته باشیم و این به معنای كسری بودجه ۵۰ درصدی نقد شهرداری برای نگه داشت ضروری شهر خواهد بود.
رئیس شورای شهر تهران با بیان این كه طی سه سال قبل هزینه های جاری نگه داشت شهر افزایش قابل توجهی پیدا نكرده، اما با وجود تورم بیش از ۱۰۰ درصدی حتی هزینه ها كاهش یافته است، اظهار نمود: دیگر امكان كاهش جدی در هزینه های جاری نگه داشت شهر وجود ندارد و باید در مورد بار مالی به وجود آمده برای مدیریت شهری در ستاد ملی كرونا تصمیماتی اتخاذ شود.
هاشمی با بیان این كه خیلی از تصمیمات ستاد ملی كرونا، بار مالی برای شهرداری ایجاد كرده، افزود: تداوم فعالیت سیستم حمل و نقل عمومی و فعالیت ادارات و غیره وابسته به شهرداری با دو سوم كاركنان و تمدید فرصت پرداخت عوارض و منابع توسط شهروندان توازن منابع و هزینه های مدیریت شهری را بهم می زند و در این شرایط بعضی از انتظارات به حق شهروندان از مدیریت شهری همچون كاهش ازدحام در حمل و نقل مستلزم انجام سرمایه گذاری های لازم است كه در این شرایط خاص دولت می بایست با تامین مالی به تعهدات خود عمل كند.
رئیس شورای شهر تهران با بیان این كه اعضای شورای شهر نگران عادی شدن شرایط كرونا بر طبق آمار رسمی ارائه شده از طرف وزارت بهداشت هستند، اظهار داشت: متاسفانه این نگرانی با پاسخ نه چندان مهربانانه سخنگوی وزارت بهداشت مواجه گردید كه انشاالله جبران كنند.
هاشمی افزود: همانگونه كه برآوردهای مركز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و نظرات متخصصان نشان میدهد آمار مبتلاشدن به كرونا در كشور بسیار بیشتر از عدد اعلام شده رسمی است كه این تفاوت ها دلیلهای گوناگونی همچون تأخیر در اعلام ورود كرونا به كشور و عدم محاسبه قربانیان پیش از آن، عدم وجود امكان تست كافی در كشور و عنوان كردن نام سایر بیماری ها نظیر اختلال تنفسی و شبه كرونا بعنوان كرونا بوده است كه این اختلاف به صورت كلی مورد تایید وزارت بهداشت نیز قرار دارد، اما ما از مسئولان مربوطه انتظار داریم كه با عدم شتابزدگی در رفع محدودیت های ایجاد شده، دستاورد رعایت دو ماه گذشته شهروندان را با خطر مواجه نكنند و سبب ایجاد موج جدید بیماری كرونا را فراهم نكنند.
رئیس شورای شهر تهران افزود: از مسئولین تقاضا می شود كه آمار استان یا شهر تهران را به صورت جداگانه اعلام كنند، چونكه تهران بعنوان پایتخت كشور مبداء و مقصد خیلی از سفرها است و این رفت و آمدها می تواند سبب انتشار باردیگر ویروس كرونا شود.
منبع:

1399/01/31
11:52:19
5.0 / 5
2960
تگهای خبر: آمار , تخصص , حمل و نقل , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک