اینفوگراف

نوروز سال جاری چند نفر با گونه های مختلف حمل و نقل عمومی سفر رفتند؟

نوروز سال جاری چند نفر با گونه های مختلف حمل و نقل عمومی سفر رفتند؟ به گزارش مسكن گزین در حالیكه نوروز سال ۹۶ مجموع مسافرانی كه از شقوق مختلف حمل و نقل عمومی استفاده كردند، ۱۳ میلیون و ۸۵۵ هزار و ۶۹۳ نفر بود، نوروز سال جاری این رقم به ۲ میلیون و ۹ هزار و ۳۰۰ نفر كاهش پیدا كرد.به گزارش مسكن گزین به نقل از مهر، بر مبنای گزارشی كه معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی تهیه كرده، در سفرهای نوروزی سال جاری ۲ میلیون و ۹ هزار و ۳۰۰ نفر با استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی جاده، دریایی، هوایی و ریلی به سفر رفتند.
این در حالی است كه نوروز سال قبل (۹۸) تعداد كسانی كه از ناوگان حمل و نقل عمومی در همه مودهای حمل و نقل بهره بردند، ۱۱ میلیون و ۸۳۷ هزار و ۴۶۶ نفر بودند؛ ازاین رو سفرهای نوروزی سال جاری نسبت به نوروز سال قبل كاهش ۸۳ درصدی داشته است.
در نوروز سال ۹۷ هم ۱۲ میلیون و ۹۸۲ هزار و ۷۵۶ نفر و در نوروز ۹۶ هم ۱۳ میلیون و ۸۵۵ هزار و ۶۹۳ نفر با ناوگان حمل و نقل عمومی در همه شقوق آن به سفر رفتند.
همچنین در نوروز سال جاری كل سفرهای شقوق مختلف حمل و نقل عمومی ۱۸۳ هزار و۹۶۳ فقره بود این در شرایطی است كه این شاخص در نوروز سال قبل (۹۸)۶۶۳ هزار و۳۱۳ فقره بود كه در نوروز سال جاری كاهش ۶۹ درصدی تعداد سفرهای نوروزی با حمل و نقل عمومی رخ داد.
در سال ۹۷ هم ۷۸۳ هزار و۹۴۳ فقره سفر با ناوگان عمومی مودهای مختلف حمل و نقل و در سال ۹۶ هم ۷۶۲ هزار و ۶۶۴ سفر به ثبت رسیده بود.
نوروز سال جاری ۷۲ هزار و ۳۱۶ نفر با حمل و نقل دریایی جابه جا شدند؛ در حالیكه سال قبل ۳ میلیون و ۷۵۵ هزار و ۸۰ نفر از این مود حمل و نقل استفاده كردند كه كاهش ۹۸ درصدی استفاده از مود دریایی در نوروز سال جاری نسبت به سال قبل رخ داد.
همچنین تعداد كسانی كه در نوروز ۹۹ از حمل و نقل هوایی برای سفرهای خود بهره بردند، ۵۹۶ هزار و ۳۵۶ نفر بود؛ در حالیكه سال قبل ۳ میلیون و ۳۵ هزار و ۵۳۳ نفر بودند كه كاهش ۸۰ درصدی در سفرهای نوروزی هوایی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل اتفاق افتاده است.
در بخش ریلی هم سال جاری تنها ۸۵ هزار و ۸۷۹ نفر با قطار سفر كردند در حالیكه نوروز سال گذشته، ۱ میلیون و ۹۰۸ هزار و ۱۵۷ نفر با قطار به مسافرت پرداختند كه كاهش ۹۵ درصدی رخ داده است.
ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای هم در نوروز سال جاری توانستند ۱ میلیون و ۵۸۹ هزار و ۸۵ نفر را جابه جا كنند؛ در حالیكه در مدت مشابه نوروز سال گذشته، ۶ میلیون و ۵۳۴ هزار و ۲ نفر با ناوگان عمومی جاده ای به سفر رفتند كه كاهش ۷۶ درصدی در این بخش از حمل و نقل رخ داده است.


1399/01/22
13:28:07
5.0 / 5
2870
تگهای خبر: جاده , حمل و نقل , راه , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک