محل نمایشگاه بین المللی تهران نقاهتگاه ویژه كرونا می شود

محل نمایشگاه بین المللی تهران نقاهتگاه ویژه كرونا می شود به گزارش مسكن گزین معاون عمرانی استانداری تهران ضمن درخواست عاجزانه از شهروندان تهرانی برای در خانه ماندن و سفر نرفتن برای قطع زنجیره انتشار كرونا ویروس همینطور از مكاتبه برای اماده سازی مركز نمایشگاه های بین المللی تهران (سئول) بعنوان نقاهتگاه بهبودیافتگان كرونا اطلاع داد.


محمد تقی زاده در گفتگو با ایسنا، در تشریح استقرار تیم های سنجش تب سرنشینان خودرو های ورودی به شهر تهران اظهار داشت: هم اكنون این تیم ها در خروجی های استان تهران مستقر هستند و تابحال از حدود یك میلیون و 600 هزار تب سنجی كه انجام شده حدود 1550 نفر مشكوك تشخیص داده شدند كه یا به مراكز درمانی و یا قرنطینه هدایت شده اند و یا راهنمایی های لازم به انها داده شده است.
وی اضافه كرد: هم اكنون حجم ترافیكی كه داریم به سمت خروجی های استان تهران است و در هفته دوم فروردین تصور می نماییم افرادی كه رفته اند برمی گردند بنابراین به هلال احمر اعلام نموده ایم بابررسی حجم ترافیك در هفته دوم برای برگشت به استان تهران و اگر امار معناداری وجود داشت كار تب سنجی در ورودی های استان صورت گیرد.
وی درباره راه اندازی نقاهتگاه های استان تهران هم اظهار داشت: مركز جمعیتی ما در استان شهر تهران كه بیشتر جمعیت در خود جا داده است انچه كه تابحال دستگاه های مختلف مثل شهرداری تهران در اختیار گذاشته اند نزدیك به 10 هزار ظرفیت است كه بوجود آمده اما تابحال استقبال جدی از نقاهتگاه ها نشده است.
وی افزود: افرادی كه از بیمارستان ها برمی گردند ترجیح می دهند به منازل خود بروند بنابراین ما برای شرایط اضطرار اماده كردینم این فضاها را تا اگر در شرایط پیچی داشتیم بتوانیم از این نقاهتگاه ها بهره بگیریم.
وی تصریح كرد: روز گذشته مكاتبه ای با شركت نمایشگاه های بین المللی ایران (سئول) داشتم كه این فضا را اماده و تحویل دهند تا برپایه تصمیمی كه در ستاد پیشگیری و مقابله با كرونا استان تهران با حضور معاون اول رئیس جمهور گرفته شد در خصوص اینكه برخی فضاها همچون شهرافتاب و محل نمایشگاه های تهران(سئول) برای تجهیز در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد، محقق شود.
معاون عمرانی استانداری تهران با اشاره به اینكه این محل در مركز شهر قرار گرفته و دسترسی های راحت تر و امكانات مناسبی دارد اضافه كرد: وزارت بهداشت هم تمایل بیشتری برای دریافت و تجهیز این محل دارد بنابراین با هماهنگی كه با شركت نمایشگاه های بین المللی ایران شد اقای زالی هم با بهداری ارتش هماهنگ كرده اند و این امادگی از جانب ارتش اعلام شده كه نسبت به تجهیز این محل اقدام نمایند تا وزارت بهداشت استفاده لازم را انجام دهد.
تقی زاده با تاكید بر اینكه هنوز سفارش در خانه ماندن عملیاتی ترین راهكار قطع زنجیره انتشار كرونا ویروس می باشد اضافه كرد: بر همین مبنا از هم استانی های تهرانی عاجزانه در خواست مشاركت و در خانه ماندن داریم.
وی افزود: بر مبنای آمارها كاهش تردد و مسافرت نسبت به زمان مشابه پارسال داشته ایم، البته امارها متفاوت می باشد هرچند كاهش 50 درصدی را پلیس تایید كرده است اما انتظار داریم این همكاری بیشتر شود بخصوص در هفته دوم كه شهروندان تهرانی از استان خارج نشوند و در خانه بمانند.
وی تصریح كرد: عدم تردد و در خانه ماندن علاوه بر قطع زنجیره شیوع این بیماری كمك می نماید شرایطی فراهم گردد كه كادر درمانی و پزشكی بتواند فرصتی برای ریكاوری و اورحال خود پیدا كند تا در موقع ضرورت سرویس لازم را عرضه كند بنابراین بار دیگر عاجزانه تقاضا می كنم شهروندان تهرانی در این راه كمك و مشاركتی ملی داشته باشند؛ بدون شك فرصت برای دید و بازدید در اینده وجود دارد. این روزها باید سفارش ها را جدی بگیریم.1399/01/04
15:58:26
5.0 / 5
3463
تگهای خبر: آمار , دستگاه , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک