سازمان هواپیمایی كشوری منتشر كرد؛

گزارش اولیه خروج هواپیمای مسافری از باند فرودگاه ماهشهر

گزارش اولیه خروج هواپیمای مسافری از باند فرودگاه ماهشهر به گزارش مسكن گزین سازمان هواپیمایی كشوری با انتشار گزارش اولیه سانحه مربوط به خروج هواپیمای مسافری از باند فرودگاه ماهشهر، از جمع آوری مستندات اولیه، مصاحبه با خلبان و پرسنل فرودگاه اطلاع داد.به گزارش مسكن گزین به نقل از مهر، در گزارش اولیه سازمان هواپیمایی كشوری مربوط به «خروج هواپیمای مسافربری شركت كاسپین از باند فرودگاه ماهشهر» آورده است: بامداد امروز ساعت ۰۶: ۴۲ شركت هواپیمایی كاسپین با هواپیمای بوئینگ ام دی ۸۸ از تهران به ماهشهر برنامه ریزی شده بود. بعد از انجام هماهنگی های پرواز این هواپیما با ۱۳۶ مسافر و ۸ خدمه پروازی در ساعت ۰۶: ۴۲ از باند ۲۹ چپ فرودگاه مهرآباد به پرواز درآمده و بعد از حدود ۵۰ دقیقه پرواز و اوج گیری تا ارتفاع ۳۲ هزار پایی، آماده فروند در باند ۱۳ فرودگاه ماهشهر شد.
در این زمان هدایت پرواز به عهده خلبان بوده و بعد از فرود در ساعت ۰۷: ۳۶ به وقت محلی هواپیما از انتهای باند خارج شده و بعد از برخورد با فنس حفاظتی از محیط فرودگاه خارج و در ابتدای بلوار اصلی ماهشهر به بندر امام خمینی در فاصله ۱۰۰ متری باند متوقف شده است.
تمامی ۱۴۴ سرنشین هواپیما در سلامت كامل از هواپیما تخلیه شده و با بیان وقوع سانحه از جانب واحد برج فرودگاه، تیم های امدادی در اسرع وقت در محل حادثه حضور یافته و اقدامات مقتضی صورت پذیرفته است و فقط به دو نفر سرنشین صدمه اندكی وارد شده كه نیازمند به اقدامات پزشكی خاصی نبوده اند.
همچنین در بخشی از این گزارش با اشاره به بررسی وضعیت فرودگاه ماهشهر، اشاره شده مستندات اولیه، مصاحبه با خلبان و پرسنل فرودگاه جمع آوری شده است.
بر اساس اعلام سازمان هواپیمایی كشوری، گزارش نهایی و تكمیلی این سانحه برابر آیین نامه بررسی سوانح و حوادث هوایی، مصوبه هیئت وزیران و همینطور استانداردهای ضمیمه شماره ۱۳ پیمان شیكاگو اعلام می شود.


1398/11/08
09:17:00
5.0 / 5
4598
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک