رئیس دانشگاه علم و صنعت:

ریلی ملی رونمایی گردید

ریلی ملی رونمایی گردید به گزارش مسكن گزین رئیس دانشگاه علم و صنعت اظهار داشت: بومی سازی همه بخش های صنعت ریل بجز خود ریل، از ۱۵ سال قبل شروع شده بود و سال جاری با رونمایی از ریل ملی به صورت كامل به ثمر رسید.به گزارش مسكن گزین به نقل از صدا و سیما، جبارعلی ذاكری در اولین همایش صنایع ریلی، فرصت ها، ظرفیت ها و رونق تولید كه به میزبانی دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، تصریح كرد: ایمنی حمل و نقل موضوعی جدی است كه باید مورد توجه قرار گیرد و در صورتی كه به آن بی توجهی شود، باید روزانه شاهد جان باختن ۵۰ نفر در سوانح رانندگی و جاده ای باشیم.
وی با اشاره به اینكه سهم سوانح ریلی نسبت به سوانح جاده ای بسیار پایین است و حمل و نقل ریلی ایمنی بیشتری دارد، افزود: در دهه های اخیر كشورهای مختلف به سمت راه آهن پرسرعت رفتند كه در این مورد می توان به كشورهایی مانند چین اشاره نمود.
رئیس دانشگاه علم و صنعت با اشاره به ظرفیت های مناسب حمل بار در كشور و ترانزیت ریلی كالا با عنایت به موقعیت جغرافیایی ایران در جهان اظهار داشت: لزوم دارد كریدورهای ریلی و حلقه های مفقوده آن در كشور تكمیل شود كه در این حوزه گام های خوبی برداشته شده است، اما همچنان كافی نیست.
وی با اشاره به اینكه توسعه نیافتن ریل علل مختلفی دارد، اظهار داشت: اینكه چرا توسعه مدنظر سیاستگذاران محقق نمی گردد، باید در محیط های دانشگاهی بررسی شود.
ذاكری اضافه كرد: دانشگاه علم و صنعت ایران از دو سال قبل بحث فعال كردن مراكز نوآوری را در دستور كار قرار داده است و سازوكار جدیدی برای فعال شدن دانش آموختگان و استفاده از ایده های آنها و پرداختن به این ایده ها در دستور كار است كه تابحال دو مركز در اینباره بوجود آمده و امیدواریم سومین مركز نوآوری هم در ابتدای سال آینده آماده شود.
وی اضافه كرد: نخبگان علمی كشور ایده هایی مطرح می كنند كه نیازمند حمایت است و دانشگاه برای كمك به صنعت مهم و تأثیرگذار ریلی، آماده است و اساسا همكاری ها در این عرصه برای كارفرما، شركت های سازنده و دانشگاه ها از نوع برد- برد است.

1398/11/07
20:48:58
5.0 / 5
4453
تگهای خبر: توسعه , تولید , جاده , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک