تصویب نهایی سند جامع سرمایه گذاری در تهران در شورای شهر

تصویب نهایی سند جامع سرمایه گذاری در تهران در شورای شهر مسكن گزین: اعضای شورای شهر تهران در جلسه بامداد امروز خود مواد باقی مانده از سند جامع سرمایه گذاری در شهر تهران را به تصویب رساندند.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز به بررسی ادامه مواد باقی مانده از سند جامع سرمایه گذاری در شورای شهر پرداختند و این در حالیست كه در جلسه قبل تنها ۹ ماده این سند به تصویب رسید و در این نشست اعضای شورای شهر تهران توانستند با بررسی تمام مواد به جزئیات سند جامع سرمایهگذاری در شهر تهران نیز رای بدهند.
به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر به سرعت مواد ۱۰ تا ۲۱ را با آرای مثبت خود به تصویب رساندند به شكلی كه محسن هاشمی در واكنش به رای های فوری و یكدست اعضا به شوخی اظهار داشت: ما داریم به شیوه اصولگراها رای می گیریم و ببنید اگرچه اصلاح طلب هستیم، اصولگرا هم هستیم.
در ادامه اعضای شورای شهر تهران ماده ۲۴ درباب ارائه تضامین متناسب با پروژه، ماده ۲۵ كه در مورد پروژه های مشاركتی شهرداری با بخش های دولتی است، ماده ۲۶ در مورد پروسه اعتراض سرمایه گذاران را به رای گذاشته و با كسب اكثریت آراء به تصویب رساندند.
در ادامه اعضای شورای شهر بدون ارائه پیشنهاد یا نكته نظری مواد ۲۸ تا ۳۴ را نیز بررسی نموده و به آن رای مثبت دادند كه این مسئله سبب انتقاد محمد سالاری شد چونكه وی با تاكید بر این كه در یكی از مواد این سند بسته ای از بسته های تشویقی برای سازمان سرمایه گذاری در نظر گرفته شده است كه شامل املاك، تخفیفات گوناگون و غیره می شود اظهار داشت: این در حالیست كه هیچ گونه بخشنامه یا دستور العملی برای آن در نظر نگرفتیم و اساسا شاهد بروز مشكلاتی دراین زمینه خواهیم شد چونكه اختیارات زیادی به سازمان سرمایه گذاری دادیم.
به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، حسن رسولی در واكنش به این اعتراض سالاری اظهار داشت: سالاری تصور می كند كه دادن این اختیارات سازمان سرمایه گذاری نیز به مانند سازمان املاك دارای اختیارات بی حد و حصری می شود اما دقت داشته باشد كه در اساس نامه سازمان سرمایه گذاری بخشنامه مالی با اختیارات مشخص دیده شده و نمی تواند هر كاری كه می خواهد انجام دهد.
به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، بر این اساس جزئیات سند جامع سرمایهگذاری در شهر تهران نیز با تصویب حداكثری اعضاء به تصویب رسید و بر همین مبنا شهرداری تهران مكلف شد ظرف سه ماه پس از تصویب و ابلاغ این مصوبه دستور العمل و بخشنامه های مرتبط را به شورا بفرستد وهمچنین حداكثر تا دو ماه آینده فهرست فرصت های سرمایه گذاری در مناطق ۲۲ گانه را به اعلام عموم برساند و همین طور هر شش ماه یكبار گزارش پیشرفت و عدم پیشرفت خود در حوزه سرمایه گذاری به شورای شهر اعلام نماید.
منبع:

1398/10/24
19:15:37
5.0 / 5
4864
تگهای خبر: املاك , راه , سرمایه گذاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک