وزارت راه به هیئت دولت پیشنهاد داد؛

درخواست حذف محدودیت زمانی در بخشنامه اجرایی انتشار اوراق خزانه

درخواست حذف محدودیت زمانی در بخشنامه اجرایی انتشار اوراق خزانه مسكن گزین: وزارت راه و شهرسازی به منظور رفع محدودیت زمانی مندرج در بخشنامه اجرایی انتشار اوراق مالی اسلامی، درخواست كرده است تا قید داكثر تا آخر سال 1398 از این بخشنامه حذف شود.به گزارش مسكن گزین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، بخش عمده تخصیص منابع اعتباری به شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور بعنوان متولی اجرای طرح های ملی زیربنایی حمل و نقل كشور از محل اسناد خزانه اسلامی با سررسید سه ساله وفق بند «ه» تبصره «۵» قانون بودجه سال جاری انجام می پذیرد.
اما در بندهای «ج» و» خ» ماده «۳» تصویب نامه هیئت وزیران به شماره ۲۹۵۰۴/ ۵۶۵۹۷ مورخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ واگذاری اسناد خزانه اسلامی به سازمان امور مالیاتی كشور با سررسید حداكثر تا آخر سال ۱۳۹۸ اعلام شده است.
این مساله به سبب سه ساله بودن اسناد تخصیص داده شده به شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور، سبب شده تا پیمانكاران و مشاوران رأسا نسبت به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده به صورت نقد و اقساط اقدام و در قبال آن، اسناد خزانه اسلامی مدت دار دریافت نمایند. ادامه این روند، پیمانكاران و مشاوران را با مشكلات نقدینگی مواجه كرده است.
با توجه به اینكه در قانون بودجه سال جاری درباب سررسید اسناد، قیدی تعیین نشده، وزارت راه و شهرسازی درخواست كرده است محدودیت زمانی ذكر شده در بندهای «ج» و «خ» ماده «۳» بخشنامه اجرایی انتشار اوراق مالی اسلامی حذف شود.
گفتنی است، این پیشنهاد الان در حال رسیدگی در كمیسیون اقتصاد هیئت دولت می باشد.


منبع:

1398/09/05
20:40:16
5.0 / 5
4709
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک