وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

موافقت رهبری با انتقال پادگان ۰۶ تهران

موافقت رهبری با انتقال پادگان ۰۶ تهران به گزارش مسكن گزین وزیر راه و شهرسازی با بیان اینكه خروج پادگان ۰۶ تهران در شورای عالی شهرسازی و معماری به تصویب رسید، از ساخت پارك در ۳۵ هكتار از اراضی این پادگان اطلاع داد.به گزارش مسكن گزین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در یازدهمین جلسه شورایعالی شهرسازی و معماری ایران ضمن اعلام این مطلب كه طرح مركز مدنی پاسداران (پادگان ۰۶ تهران) و همینطور طرح ساماندهی تپه های سنندج در شورا به تصویب رسید، بر حفظ و حراست از تپه های موجود در شهرها بعنوان میراث طبیعی تصریح كرد و اظهار داشت: در این دوره، طرح های جامع به صورت مسئله محور، تهیه و بازبینی می شوند.
رییس شورایعالی شهرسازی و معماری ایران ضمن تاكید بر حفظ و حراست از جایگاه تاریخی تپه های سنندج افزود: در بازبینی طرح جامع سنندج، فرصت های متنوعی فراهم گردد و فرصت های فراهم شده بتواند در بهبود كیفیت زندگی مردم تأثیر مثبتی ایجاد كند.
وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: بازبینی طرح جامع به صورت مسئله محور دنبال می شود. در این دوره تاكید بر این است كه طرح جامع شهرها به صورت مسئله محور تهیه و بازبینی شوند و مسائلی كه مردم و شهرها با آن دست به گریبان هستند در تهیه و بازبینی طرح جامع شهرها مدنظر قرار بگیرد.
اسلامی افزود: تهیه طرح های جامع به صورت مسئله محور، كمك می نماید تا هم كمبود سرانه ها جبران شود و هم نیاز شهرها با دیدگاه اجتماعی- اقتصادی حل شوند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اعلام این مطلب كه طرح مركز مدنی پاسداران (پادگان ۰۶ تهران) به تصویب رسیده است، اظهار داشت: پادگان ۰۶ تهران بر مبنای قانون خروج پادگان ها از شهرها از منطقه پاسداران شهر تهران خارج می شود و در زمین۵۰ هكتاری این پادگان پارك عمومی به مساحت ۳۵ هكتار با هدف انتفاع شهر با همكاری شهرداری تهران ساخته خواهد شد.
همراهی ارتش، وزارت دفاع و موافقت فرماندهی معظم كل قوا
اسلامی با اشاره به اینكه جلسات كمیته فنی شورایعالی در مورد مطالعات این طرح، جلسات مفیدی بوده و كار بزرگی در اینباره با همكاری و همراهی ارتش، وزارت دفاع و مصوبه و موافقت فرماندهی معظم كل قوا انجام گرفته است، بیان كرد: منطقه پاسداران منطقه پرترافیكی است و تبدیل ۳۵ هكتار از ۵۰ هكتار زمین های پادگان ۰۶ به پاركی برای شهر تهران، هدیه ای است كه به مردم كلانشهر تهران داده می شود و فرصت غنیمتی است كه برای احیای محیط زیست این شهر گامی بلند برداشته شود.
وزیر راه و شهرسازی ساخت اطلس مال در شمال شرق تهران را كه دسترسی مناسبی هم برای آن اندیشیده نشده از طرح های نامناسب اجرا شده در كلانشهر تهران برشمرد و بر توجه به ارتباطات حمل ونقلی و ایستگاه های مترو در منطقه پاسداران برای طرح مركز مدنی پاسداران از جانب شهرداری تهران و ارتش جمهوری اسلامی ایران، تاكید نمود.

1398/08/08
15:22:35
5.0 / 5
4828
تگهای خبر: راه , شهرسازی , كلانشهر , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک