مدیركل خدمات شهری شهرداری تهران خبر داد

انسداد تونل امیركبیر برای حل مشكلات فنی و پیشگیری از ورود آب

انسداد تونل امیركبیر برای حل مشكلات فنی و پیشگیری از ورود آب به گزارش مسكن گزین مدیركل خدمات شهری شهرداری تهران در تشریح علت انسداد تونل امیركبیر به دنبال بارش های شب گذشته اظهار داشت: این انسداد نه به علت آبگرفتگی كه به علت حل مشكلات فنی كه از پیش از بارندگی هم شروع شده بود انجام شد و برای پیشگیری از ورود آب از بزرگراه امام علی به داخل تونل از تردد خودرو ها جلوگیری كردیم.


اصغر عطایی در گفتگو با ایسنا، گفت: میانگین بارش شب گذشته در شمیرانات طی یك ساعت حدود 32 میلی متر بود و در ایستگاه هواشناسی مهرآباد هم 17 میلی متر بارش ثبت شده است. در حقیقت در شمیرانات در 20 دقیقه حدود 30 میلی متر بارش باران داشتیم كه سیل كمی صورت گرفت بدین سان حجم بارش ها بسیار زیاد بود.
وی ادامه داد: با عنایت به اینكه از قبل تمهیدات توسط معاونت خدمات شهری اندیشیده شده بود در این بارش هم برای رودخانه ها، مسیل ها و كانال های شهر تهران هیچ مشكلی ایجاد نشد و در بعضی از آنها تنها 10 تا 20 درصد حجمشان آب وجود داشت این درحالی است كه اگر برای مسیل ها و كانال ها مشكلی ایجاد شود شهر گرفتار حادثه می شود.
عطایی افزود: آبگرفتگی های جزئی كه پیش آمد مربوط به انهاری بود كه اصطلاحا شبكه فرعی شهر را می سازند. 8 موردی كه راهنمایی و رانندگی اعلام نموده بود حدود 5 مورد بود كه موضوعات فنی بودند و از روزهای قبل برآورد كرده بودیم و در بارش تهران هم كه حجم زیادی هم داشت این نقاط تحت فشار قرار گرفتند و بعد از بازدیدهای میدانی مقرر شد این محل ها پس از كاهش بارش مورد بررسی قرار گیرند و معایب آنها برطرف شود.
وی تصریح كرد: دیشب هم بر مبنای اعلام قبلی در آماده باش كامل قرار داشتیم و این آمادگی بر مبنای پیشبینی ادامه بارش ها تا روز چهارشنبه تا آخر هفته كلیه نیروها در آماده باش خواهند بود؛ مدیران ارشد شهرداری هم به همراه 15 هزار نیروی خدمات شهری دیشب حضور داشتند و ارتباط تنگاتنگی هم میان نیروهای شهرداری و پلیس راهنمایی و رانندگی بوجود آمد به شكلی كه هر نقطه ای آبگرفتگی جزیی اعلام می شد توسط راهور نیروهای خدمات شهری در سریع ترین زمان ممكن اعزام می شدند.
مدیركل خدمات شهری شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اتمام بارش های شب گذشته در ساعت 21: 30 اظهار داشت: نیم ساعت بعد از این زمان به هیچ عنوان آبگرفتگی در شهر وجود نداشت، مگر یك مورد آبگرفتگی كه درحقیقت آبگرفتگی نبود. در تونل امیركبیر هم كه به واسطه موضوعات فنی از قبل هم در حال كار روی آن بودیم تا حل مشكلات محقق شود تونل را مسدود كردیم كه آب داخل تونل نرود.
وی ادامه داد: به جز این مورد در هیچ كجا آبگرفتگی نداشتیم و الان شرایط خوب است و آمادگی برای ادامه بارش ها حتی پرحجم تر وجود دارد.1398/08/08
09:41:48
5.0 / 5
4621
تگهای خبر: خدمات , راه , كانال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک