وزیر اقتصاد:

بانك عامل بخش مسكن تسهیلات غیر مسكنی را به حداقل برساند

بانك عامل بخش مسكن تسهیلات غیر مسكنی را به حداقل برساند به گزارش مسكن گزین وزیر اقتصاد اظهار داشت: با عنایت به نقش كلیدی بانك عامل بخش مسكن در اقتصاد، باید به شكلی عمل نماییم كه سهم تسهیلات این بانك تخصصی در بخش های غیر از مسكن به پایین ترین میزان برسد.به گزارش مسكن گزین به نقل از بانك عامل بخش مسكن؛ مجمع عمومی عادی و فوق العاده سالانه بانك روز گذشته (شنبه ۲۳ شهریورماه) به ریاست فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی و با حضور سایر اعضای مجمع بانك اجرا شد.
در این نشست فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینكه، بانك عامل بخش مسكن نقش متفاوتی نسبت به سایر بانك ها دارد، اظهار داشت: بنا بر این از وجوه گوناگون توجهات به این بانك بیشتر است.
وی با تاكید بر اینكه در این بانك ظرفیت های خوبی وجود دارد و بدین سبب انتظارات از بانك زیاد است، خطاب به اعضای مجمع اظهار داشت: یكی از موضوعات مهم این است كه به هر حال بانك مذكور، بانك تخصصی بخش مسكن می باشد كه در مجمع و سایر نهادهای تصمیم گیر باید به شدت مراقبت كند تا تسهیلات این بانك تا جای امكان به بخش غیر مسكن هدایت نشود.
وی اشاره كرد: بانك عامل بخش مسكن واقعا نقش كلیدی در اقتصاد دارد، بدین سبب ما در وزارت امور اقتصادی، سازمان برنامه و بودجه و بانك مركزی باید به شكلی عمل نماییم كه سهم تسهیلات این بانك تخصصی در بخش های غیر از مسكن به پایین ترین میزان برسد.
رییس مجمع عمومی بانك دولتی بخش مسكن در بخش دیگری از اظهاراتش با تاكید بر حركت جدی بانك در امتداد بانكداری دیجیتال افزود: ماهیت مشتریان بانكهای تخصصی به شكلی است كه این بانك ها می توانند گام های بهتری در امتداد بانكداری دیجیتالی نسبت به سایر بانك ها بردارند.
وی اظهار داشت: حركت به سمت بانكداری دیجیتال و كاهش تعداد شعب می تواند، خیلی از هزینه های بانك را صرفه كند. اگر بانكداری دیجیتال سرعت بگیرد می تواند بخش قابل توجهی از هزینه ها را آزاد كند.
تنوع ابزارهای تامین مالی در بانك
در این نشست همچنین، مژگان خانلو رئیس امور پایش تعهدات دولت و تجهیز منابع سازمان برنامه و بودجه كشور نیز با اشاره به اینكه نقاط قوت قابل تقدیری با وجود مشكلات در بانك عامل بخش مسكن وجود دارد، گفت: تدوین برنامه راهبردی در بانك و حركت به این سمت فارغ از قضاوت میزان تحقق این برنامه راهبردی، قابل تقدیر است.
این مقام مسئول در سازمان برنامه و بودجه اضافه كرد: بانك مسكن از روش های متنوع مالی همچون انتشار اوراق رهنی (MBC) استفاده می نماید و این اقدام مثبتی است.
خانلو با اشاره به اینكه بانك عامل بخش مسكن جزو بانكهای منضبط در حوزه پرداخت سود است، اظهار داشت: كاهش قیمت تمام شده پول در بانك هر چند روند نزولی داشته اما باید بیشتر از این كم شود.


منبع:

1398/06/24
17:00:49
5.0 / 5
5121
تگهای خبر: اوراق , بانك , بانك مسكن , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک