كوشش برای تكمیل ۵ پروژه اولویت دار عمرانی تا آخر سال جاری

كوشش برای تكمیل ۵ پروژه اولویت دار عمرانی تا آخر سال جاری مسكن گزین: معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از كوشش برای تكمیل 5 پروژه اولویت دار عمرانی تا آخر سال جاری آگاهی داد.به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا صفا صبوری دیلمی در دیدار با الهام فخاری - نایب رییس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران - از كوشش برای تكمیل پنج پروژه راه اندازی مسیرهای تندروی بزرگراه شهید نجفی رستگار، فاز نخست بزرگراه شهید بروجردی، زیرگذر كوی نصر، تونل- زیرگذر امتداد خیابان استادمعین و مجموعه فرهنگی رازی تا اختتام امسال آگاهی داد و اظهار داشت: به موازات كوشش برای تكمیل عملیات اجرایی این طرح ها، بازبینی هایی بوسیله اعمال راهكارهای مهندسی ارزش صورت گرفته است تا علاوه بر كاهش هزینه تمام شده، روند اجرای این طرح ها تسریع شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران اضافه كرد: بازطراحی پروژه راه اندازی زیرگذر كوی نصر در عین آنكه به عملكردهای ترافیكی این معبر زیرزمینی افزوده است، كاهش حجم عملیات خاكی و نیز ارزان تر شدن قیمت تمام شده پروژه را به دنبال داشته است. در نتیجه اعمال این تمهیدات زمان بندی تكمیل پروژه از خردادماه سال ۱۳۹۹ به انتها سال جاری تغییر یافته است.

وی در تشریح اقدامات صورت گرفته به منظور تكمیل عملیات اجرایی پروژه راه اندازی بزرگراه شهید نجفی رستگار، از رفع ۷۲۰ ملك معارض از مجموع ۹۰۰ ملك معارض این پروژه آگاهی داد و اظهار داشت: در صدد اعمال تغییراتی در طرح موجود پروژه هستیم تا برخی از املاك معارض باقیمانده را بدون نیاز به تملك، از مسیر اجرای پروژه خارج نماییم. ضمن آنكه كاهش سرعت مصوب بزرگراه شهید نجفی رستگار از ۱۱۰ كیلومتر به ۹۰ كیلومتر نه تنها سرعت مصوب این معبر بزرگراهی را با بزرگراه های مرتبط همچون بزرگراه آزادگان و بزرگراه امام رضا(ع) هماهنگ ساخته بلكه عملیات اجرایی پروژه را از جابجایی ۲ سری دكل برق فشار قوی از رفیوژ میانی بی نیاز ساخته است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در ادامه با تاكید بر اینكه پروژه راه اندازی تونل- زیرگذر امتداد خیابان استاد معین به سبب عبور از روی تونل خط ۴ مترو و نیز زیر خیابان آزادی یكی از پیچیده ترین پروژه های عمرانی پایتخت به شمار می آید، پیشرفت ۶۱ درصدی این پروژه را فراتر از برنامه زمان بندی توصیف و اظهاركرد: عملیات حفاری پروژه ضمن بهره گیری از ابزار دقیق به منظور پایش نشست های احتمالی ادامه دارد و تلاش خواهد شد بخش تونلی زیر خیابان آزادی، طی مهرماه سال جاری وارد مرحله لاینینگ نهایی شود.

وی بخش حد فاصل تقاطع بزرگراه آزادگان تا زیرگذر میدان جانبازان در پروژه راه اندازی بزرگراه شهید بروجردی را از دیگر پروژه های قابل افتتاح امسال برشمرد و با اشاره به اینكه بعضی از معارضات ملكی پروژه شامل باغ هایی با قابلیت تبدیل شدن به پلازا یا مراكز تفریحی است، اظهار داشت: با عنایت به اینكه مسیر بزرگراه در این مقاطع از تراز منهای یك عبور می كند، مطالعاتی جهت بررسی امكان تبدیل این باغ ها به فضاهای شهری در جریان است.

صبوری در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن اعلام پیشرفت ۹۳ درصدی عملیات اجرایی پروژه راه اندازی مجموعه فرهنگی رازی از این مجموعه ۳۰ هزار مترمربعی بعنوان یك پروژه استثنایی نام برد و اشاره كرد: مجموعه رازی می تواند با عنایت به برخورداری از امكاناتی نظیر سالن های همایش و پذیرایی بعنوان مجموعه متناظر مركز همایش های برج میلاد در جنوب شهر عمل كند.

به گزارش شهرنوشت بگفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، الان مطالعه و طراحی ۱۴۰ پروژه عمرانی در سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران جریان دارد و می توان انتظار داشت با ادامه روند تكمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی، عملیات اجرایی چند پروژه جدید در سال ۱۳۹۹ آغاز شود.

منبع:

1398/06/21
14:48:56
5.0 / 5
5112
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک