رئیس كمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران:

سوداگری در كالبد شهر تجلی یافته است

سوداگری در كالبد شهر تجلی یافته است به گزارش مسكن گزین رئیس كمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران از فعالیت برندهای مختلف در طراحی شهر و معماری ساختمان ها اطلاع داد.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، محمد سالاری عصر امروز در اولین نشست فصلی كمیته های نمای مناطق با اشاره به اینكه می بایست جشنواره انتخاب نماهای برتر، طراحان برتر و... در شهرداری تهران احیاء شود، اظهار داشت: متاسفانه سوداگری در كالبد شهر تجلی یافته است و بنابراین لزوم دارد كه شهرداری های مناطق در حوزه نما فعالتر باشند.
وی با اشاره به اینكه شهرداری های مناطق با نما فرصتی برای درآمدزایی دارند و باید فضا به سمتی برود كه شهروندان در جهت تحقق نظارت همگانی در حوزه نما حساس تر باشند اظهار داشت: متاسفانه فرایند تصمیم گیری در كمیته نما مبتنی بر صلاحیت نیست و نتوانستند كارشناسان در تصمیم گیری ها به اجماع برسند و اختلاف نظرهای جدی سبب شده كه خروجی كمیته های نما با شرایط مطلوب فاصله داشته باشد.
رئیس كمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با اشاره به اینكه طراحان نما از تصمیم گیری های كمیته نمای مناطق گلایه دارند و آنرا بد و غیر قابل پذیرش می دانند، اظهار داشت: بنابراین بعضی از برندها در شهر ما توانسته اند كه حوزه ماموریتی طراحان شهری را بربایند.
سالاری با اشاره به اینكه قرار بود شهردار تهران شورای ارتقای كیفی تهران را فعال كند، اظهار داشت: در ذیل این شورا كمیته های نما و خیلی از كمیته های دیگر فعالیت می كردند و می توانستیم به یك تصمیم جمعی در مورد ساختمان های تهران برسیم اما هنوز محقق نشده است.
منبع:

1398/06/07
14:23:46
5.0 / 5
4388
تگهای خبر: شهرسازی , معماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک