افزایش موقتی غلظت ذرات معلق در هوای تهران

افزایش موقتی غلظت ذرات معلق در هوای تهران به گزارش مسكن گزین وزش باد نسبتا شدید در پایتخت طی امروز (۱۶ مرداد) افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، بر اساس نتایج حاصل از پیشبینی وضعیت هواشناسی و كیفیت هوا برای شهر تهران، با افزایش میزان ناپایداری جوی طی امروز (۱۶ مرداد) به تدریج بر سرعت وزش باد افزوده می شود بگونه ای كه برای برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه انتظار می رود كه احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

طی برخی ساعات بعد ازظهر بین ساعات ۱۴ تا ۱۸ هم بر غلظت آلاینده ازن افزوده می شود. هرچند ناپایداری های جوی حاكم طی امروز فرایند شكل گیری این آلاینده را محدود می كند و غلظت ازن نسبت به روز گذشته كاهش نسبی می یابد.

از این رو با عنایت به افزایش موقتی غلظت آلاینده ها بخصوص ذرات معلق در بعضی ساعات امروز (۱۶ مرداد)، وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در آستانه شرایط نامطلوب بخصوص برای گروه های حساس قرار می گیرد.

بر اساس گزارش شركت كنترل كیفیت هوای تهران به تدریج با كاهش میزان ناپایداری جوی در ساعات آغازین فردا (۱۷ مرداد) شرایط برای افزایش نسبی غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات بامداد فراهم می شود. هرچند با تغییر شرایط جوی در طول روز برخی ساعات همراه با وزش باد پیشبینی می شود كه احتمال افزایش نسبی غلظت ذرات معلق و كاهش موقتی كیفیت هوا را به دنبال دارد.

بر این اساس انتظار می رود در بعضی ساعات فردا (17 مرداد) بر غلظت آلاینده ها همچون آلاینده ازن و ذرات معلق به صورت موقت افزوده شود و وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در بعضی ساعات در شرایط ناسالم بخصوص برای گروه های حساس قرار گیرد همینطور تا روز آینده دما افزایش جزیی می یابد.

بر اساس اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران، هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ بامداد امروز با میانگین ۹۵ در شرایط سالم قرار داشت و كیفیت هوای الان هم با میانگین ۷۳ همچنان در شرایط سالم می باشد.
1398/05/16
20:07:30
5.0 / 5
4240
تگهای خبر: امداد , راه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک