واكنش رئیس كانون وكلا به رای دیوان عدالت درباره گواهینامه موتورسواری زنان

واكنش رئیس كانون وكلا به رای دیوان عدالت درباره گواهینامه موتورسواری زنان مسكن گزین: رئیس كانون وكلای دادگستری مركز در واكنش به رای شعبه ای از دیوان عدالت اداری در خصوص ˮالزام پلیس راهور ناجا به صدور گواهینامه رانندگی موتورسیكلت برای زنان واجد صلاحیتˮ اظهار داشت: هر گونه تبعیض احتیاج به نص صریح و آن هم احتیاج به اثبات مبنای عقلی دارد والا تبعیض پسندیده نبوده و كوشش برای رفع تبعیض ستودنی است.


عیسی امینی در گفتگو با ایسنا درباره رای شعبه ای از دیوان عدالت اداری كه حكم به "الزام پلیس راهور ناجا به صدور گواهینامه رانندگی موتورسیكلت برای زنان واجد صلاحیت" صادر كرده است، اظهار داشت: این رای نشان داده است كه نگاهی كه در رویه قضایی شكل می گیرد، سیاست كلی را نشان داده است و آن هم رفع تبعیض جنسیتی است.
این وكیل دادگستری اضافه كرد: آنچه كه مسلم است اسناد بین المللی و اصول كلی حاكم بر حقوق كشور ما هم بی توجه به جنسیت، قواعد را وضع كرده و حقوقدانان به این اصول احترام می گذارند؛ طبعا این روند هم شامل رای اخیر صادره از جانب دیوان عدالت می شود و می تواند پیام خوبی برای جهانیان باشد و حقوق ما را به درستی به جهان عرضه نماید.
امینی خاطرنشان كرد: كاری كه امروز در عربستان سعودی در حال انجام می باشد، در كشور ما نه تنها در 40 سال بلكه سالیان متمادی است كه این قواعد را داشتیم و الان هم داریم و كافی است كه یك سری از مسایلی كه مبتنی بر اختلاف سلایق بوده -نه اصول- را بازبینی نماییم.
وی در انتها اظهار داشت: آنچه مسلم است هر گونه تبعیض احتیاج به نص صریح و آن هم احتیاج به اثبات مبنای عقلی دارد والا تبعیض پسندیده نبوده و كوشش برای رفع تبعیض ستودنی است.1398/05/15
12:48:06
5.0 / 5
4354
تگهای خبر: اسناد , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک