فراهانی پیشنهاد داد:

تبدیل گود برج میلاد به پلازا

تبدیل گود برج میلاد به پلازا به گزارش مسكن گزین رئیس كمیته بودجه شورای شهر با اشاره به اینكه گود برج میلاد جز 200 گود پرخطر تهران است پبشنهاد كرد: در صورتیكه سرمایه گذار برای ادامه ساخت فاز 2 برج میلاد پیدا نشد، این گود ایمن سازی و تبدیل به پلازای شهری شود.


مجید فراهانی در گفتگو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت مالكیت گود برج میلاد با اشاره به اینكه پنج سال پیش در زمان قالیباف، قرار دادی میان سازمان مشاركت های شهرداری و شركت سرمایه گذاری قدر متعلق به بنیاد تعاون ناجا به امضا رسید اظهار داشت: برپایه این قرار داد مقرر شد كه در فاز 2 برج میلاد، هتل دوقلو پنج ستاره ای در جوار مركز همایش های برج میلاد ساخته شود.
وی با اشاره به اینكه بنیاد تعاون ناجا هم بلافاصله پس از انعقاد قرارداد نسبت به گودبرداری اقدام نمود، اظهار داشت: مساحت زیادی از گود برداشته شد، اما كار به همان شكل رها گردید و بنیاد تعاون ناجا هم دلیل انصراف خود از این پروژه را رفتن شریك چینی خود عنوان نمود و اعلام نمود كه به دنبال یك شریك است چونكه به علت مشكلات مالی امكان توسعه پروژه را ندارد.
رئیس كمیته بودجه شورای شهر با اشاره به اینكه متاسفانه گود برج میلاد جز 200 گود پرخطر تهران است و اگر خدایی ناكرده رانش زمین یا زلزله رخ دهد شاهد بروز فاجعه خواهیم بود افزود: عمر مفید گود به اتمام رسیده و بطور قطع اگر حادثه ای رخ دهد شاهد وقوع خسارت جانی و مالی زیادی خواهیم بود.
فراهانی با اشاره به اینكه تابحال برای تعیین تكلیف این گود پرخطر جلسات مختلف برگزار شده است، اظهار داشت: شهرداری تهران به تعهد خود در خصوص واگذاری زمین اقدام نموده اما بنیاد تعاون ناجا توان ادامه كار را ندارد و این در حالیست كه حتی گود را هم به حالت اول برنگردانده و مدعی است كه اگر شهرداری میخواد منصرف شود باید هزینه های بنیاد برای گودبرداری را بدهد. و این در شرایطی است كه بنیاد به تعهدات خود عمل نكرده و كار را پنج سال است كه فریز كرده و خسارت مالی و عدم النفع زیادی به شهرداری به واسطه عدم توسعه پروژه تحمیل كرده است.
فراهانی با بیان اینكه گود پرخطری از مدیریت شهری اسبق برای تهران به ارث گذاشته شده كه حتی پركردن آن هزینه های زیادی دارد، خاطرنشان كرد: معتقدیم كه اساسا در گام اول لغو قرار داد فیمابین شهرداری و شركت "سرمایه گذاری قدر" لازم است و در ادامه اگر نتوانستیم نسبت به جذب سرمایه گذار برای ادامه كار اقدام نماییم، پیشنهاد می شود كه این گود ایمن سازی و تبدیل به پلازای شهری شود كه حداقل مردم در آن به تفریح بپردازند.1398/05/11
16:12:29
5.0 / 5
4634
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک