توضیح رئیس شورای شهر تهران درباره تخلف یكی از فروشگاه های وابسته به شهرداری

توضیح رئیس شورای شهر تهران درباره تخلف یكی از فروشگاه های وابسته به شهرداری مسكن گزین: رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباب جریمه یكی از فروشگاه های وابسته به شهرداری تهران اظهار داشت: تعزیرات عامل توزیع را 17 میلیارد تومان و فروشگاه وابسته به شهرداری را 400 میلیون تومان جریمه كرده، البته جریمه این فروشگاه تنبیهی و تعلیقی است.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، محسن هاشمی رفسنجانی درانتها یكصد و پنجاه و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران و در تشریح مصوبات این جلسه شورا اظهار داشت: در ابتدای جلسه امروز سوژه شورایاری ها عنوان شد و با عنایت به جلسه ای كه با جنیدی - معاون حقوقی رئیس جمهور برگزار شده بود، ایشان اهتمام كردند تعامل بین شهرداری و سازمان بازرسی كل كشور را ایجاد كنند. من احساس می كنم این تعامل به وجود آمده و ۱۲ هزار و ۳۱۳ نفر در انتخابات شورایاری ها ثبت نام كرده اند و این انتخابات در بیشتر از ۱۷۰۰ حوزه در ۳۵۲ محله، چهارم مردادماه برگزار می شود.
وی افزود: برای اقلیت های مذهبی، حوزه هایی در نظر گرفته شده كه احیانا صندوق رأی در كلیسا برای آنها مستقر خواهد شد. همین طور بسیج، آموزش و پرورش، سپاه، نیروی انتظامی، فرمانداری و... برای برگزاری این انتخابات همكاری خودرا اعلام نموده اند. با عنایت به برگزاری انتخابات به صورت الكترونیك، اساسا این انتخابات با دقت همراه خواهد بود.
ریاست شورای شهر تهران درباب قرائت گزارش تلفیق در صحن علنی شورا نیز اظهار داشت: این گزارش از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد و ارائه آن به طول می انجامد. هم اكنون بررسی گزارش سال ۹۳ را در دستور كار داریم. حسابرس نظرش را در این زمینه اعلام می كند و شهرداری بعد از آن، پاسخ خودرا ارائه می كند و در نهایت این پاسخ در صحن شورا مطرح خواهد شد.
وی ادامه داد: گزارش تلفیق امروز برای نخستین بار در شورا ارائه و روش ها نیز بررسی گردید. به نظر اعضا این مساله باید باردیگر در هیأت رئیسه و كمیسیون برنامه و بودجه با سرعت و دقت بررسی شود.
وی افزود: این گزارش باید با دقت بررسی شود و جایی كه نیاز به اصلاح دارد، اصلاحات انجام و تخلفات نیز به كمیسیون تخلفات شهرداری اعلام گردد. همین طور در بخشی كه تخلف محرز شد، باید به قوه قضاییه ارجاع داده شود. در قرائت كمیسیون تلفیق گفته شده كه در صحن شورای شهر باید این گزارش ارائه شود و ما این كار را انجام خواهیم داد.
هاشمی در ادامه صحبت های خود به سوژه تذكر خود درباب مترو اشاره نمود و اضافه كرد: با توجه به اعتراضات باردیگر در مترو به سبب تعدیل و جابجایی نیروها، این تذكر را دادم و شهرداری نیز باید اقدام لازم را در این زمینه انجام دهد.
وی اضافه كرد: متأسفانه شعارهایی در فضای مجازی داده می شود كه خطاب به بنده است. علت آن این است كه برخی گمان می كنند من هنوز در مترو هستم و این شعار را می دهند كه «هاشمی هاشمی استعفا استعفا» در صورتیكه من اعمال نظر مدیریتی در دستگاه اجرایی ندارم.
وی افزود: در حال حاضر چهار دستگاه TBN در مترو می تواند فعالیت كند، ولی متأسفانه این مساله محقق نشده است. در بحث فاینانس و اوراق مشاركت و... در مترو موضوعاتی مطرح است كه بلاتكلیف مانده است. از طرفی ۱۱ هزار نیرو در شركت هلدینگ واگن سازی و بهره برداری گرفتار مشكل شده اند و باید در این زمینه تصمیمات لازم اتخاذ شود.
رئیس شورای شهر تهران اشاره كرد: این نیروها هم اكنون نگران كار خود هستند و باید با توسعه مترو، علاوه بر كمك در تسهیل رفت و آمد شهروندان، مشكل بیكاری این افراد نیز حل و فصل شود.
وی درباب تخلف یكی از فروشگاه های وابسته به شهرداری تهران نیز اظهار داشت: تعزیرات، عامل توزیع را ۱۷ میلیارد تومان و فروشگاه مربوطه را ۴۰۰ میلیون تومان جریمه كرد كه البته جریمه این فروشگاه به صورتی تنبیهی و تعلیقی بوده است.
هاشمی درباب برگزاری انتخابات شورایاری ها نیز اظهار داشت: مخالفت ها در مورد برگزاری انتخابات شورایاری ها، در فضای مجازی این انتخابات را گرم تر كرده و امیدواریم در روز جمعه شاهد حضور پرشور شهروندان تهرانی در این انتخابات باشیم.
منبع:

1398/05/01
17:49:58
5.0 / 5
4281
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک