بررسی صلاحیت كاندیداهای شورایاری ها تا ۲۵ تیر

بررسی صلاحیت كاندیداهای شورایاری ها تا ۲۵ تیر به گزارش مسكن گزین دبیر ستاد هیأت اجرایی پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها در مورد آخرین جزئیات برگزاری انتخابات شورایاری توضیحاتی ارائه نمود.


سید حمید تحایی در گفتگو با ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت برگزاری انتخابات شورایاری ها با اشاره به اینكه استارت كار پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها زده شده است، اظهار داشت: در چهار دوره گذشته شورایاری ها تجربیات خوبی كسب شد و حالا با تغییراتی كه شورای شهر در اساسنامه و آیین نامه اجرایی شورایاری ها بوجود آورده است، پنجمین دوره این انتخابات صورت خواهد گرفت.
وی با اشاره به اینكه شهرداری تهران، از جانب شورای شهر بعنوان مجری انتخابات تعیین شده و امور نظارتی را هم شورای شهر بر عهده دارد، اضافه كرد: در مهلت قانونی ثبت نام، ۱۲ هزار و ۳۰۰ نفر ثبت نام كرده اند.
دبیر ستاد هیأت اجرایی پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها با اشاره به اینكه در ۲۲ منطقه، ۲۲ هیأت اجرایی تشكیل شده است كه برآیند بررسی پرونده های اولیه كاندیدا را بر عهده دارند، اظهار داشت: هم زمان و به موازات شروع به كار بررسی صلاحیت در هیأت های اجرایی مناطق، هیأت های نظارت بر شورا هم كار خویش را شروع كرده اند و به نظر می آید ۲۵ تیر ماه جاری بررسی صلاحیت ها به اتمام برسد.
تحایی با اشاره به اینكه به افرادی كه تأیید صلاحیت شده و یا افرادی كه عدم احراز صلاحیت شده اند اطلاع رسانی خواهد شد، تصریح كرد: افرادی كه صلاحیت آنها احراز نشده ۴۸ ساعت فرصت دارند كه اعتراض خویش را به هیأت های نظارت مناطق یا مركزی عرضه كنند و هیأت ها هم دو روز فرصت دارند تا پرونده این افراد را مجدداً بررسی نمایند.
وی با بیان این كه در ۲۸ تیر ماه كلیه كاندیداهایی كه مورد تأیید قرار گرفتند، می توانند تبلیغات خویش را به مدت یك هفته آغاز كنند، اظهار داشت: تا دوم مرداد ماه تبلیغات كاندیداها ادامه دارد اما روز پنجشنبه سوم مرداد سكوت تبلیغاتی خواهیم داشت و روز جمعه ۴ مرداد ماه با حضور اهالی محلات شاهد برگزاری انتخابات شورایاری ها در ۳۵۲ محله خواهیم بود.
دبیر ستاد هیأت اجرایی پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها با اشاره به اینكه مردم ۹ نفر را بعنوان عضو اصلی و چهار نفر را بعنوان عضو علی البدل انتخاب خواهند كرد اظهار داشت: در این دوره انتخابات شورایاری ها كاملاً الكترونیك خواهد بود و برای نخستین بار است كه در یك كلانشهر انتخابات الكترونیك برگزار می گردد. بگونه ای كه افرادی كه داخل شعبه می شوند كد ملی خویش را در دستگاه احراز هویت ثبت كرده و این دستگاه به سامانه آنلاین ثبت احوال متصل است و بعد از تأیید مشخصات رأی دهنده، تعرفه به او داده می شود.
تحایی با اشاره به اینكه همه كاندیداها یك كد سه رقمی خواهند داشت اظهار نمود: افرادی كه می خواهند رأی بدهند اگر كد كاندیدای مورد نظرشان را در سامانه ثبت كنند اسم و عكس كاندیدا برای آنها نمایش داده می شود و بعد از ثبت می توانند به او رأی دهند.
وی با اشاره به اینكه ۳۵۲ حوزه انتخابیه در سطح محلات خواهیم داشت، اظهار داشت: همان مكان هایی كه در دوره های قبل مردم به آنها مراجعه نموده و رأی می دادند مجدداً برای انتخابات آتی انتخاب می شوند كه برخی مساجد و مدارس اعلام آمادگی كرده اند.
دبیر ستاد هیأت اجرایی پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها با اشاره به اینكه شاهد حضور جوانان در این دوره هستیم تصریح كرد: ۵۴ درصد افراد ثبت نام كننده بین ۲۲ تا ۴۰ سال هستند.
تحایی با اشاره به اینكه ۲۴.۷ درصد زنان هستند اظهار داشت: روز جمعه ۴ مرداد ماه در ساعت ۸ بامداد پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها شروع می شود و به مدت هشت ساعت ادامه خواهد داشت اما دقت داشته باشید كه در آیین نامه اجرایی پیشبینی شده كه می توان برای دو بار و در هر بار دو ساعت مدت انتخابات را تمدید كرد.1398/04/21
15:18:45
5.0 / 5
4952
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک