بسته اخبار اجتماعی در روز سه شنبه

آغاز تحقیقات پلیسی در مورد قتل همسر دوم نجفی، واردات 36 میلیارد تومان داروی فوریتی و تك نسخه ای

آغاز تحقیقات پلیسی در مورد قتل همسر دوم نجفی، واردات 36 میلیارد تومان داروی فوریتی و تك نسخه ای مسكن گزین آغاز تحقیقات پلیسی در مورد قتل همسر دوم نجفی، واردات 36 میلیارد تومان داروی فوریتی و تك نسخه ای


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:
مرور حواشی ازدواج دوم «شهردار سابق» از آغاز تا پایان
با انتشار خبر قتل میترا استاد، همسر دوم محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران خیلی از اذهان متوجه حواشی پیرامون ازدواج وی و همزمانی اش با ماجرای استعفا از شهرداری تهران شد، همین مبحث بهانه گزارشی شد تا خبرنگار ایسنا به مرور این حواشی بپردازد.
در ابتدای این گزارش آمده است: هیچ یك از ۲۱ عضو شورای شهر تهران كه سرخوش از پیروزی قاطع بر رقبایشان در انتخابات، «محمدعلی نجفی» را برای هدایت شهرداری تهران روانه ساختمان بهشت كرده بودند، گمان نمی كردند نخستین انتخابشان برای تهران آنقدر حاشیه ساز شود كه بعد از استعفا از آخرین مسئولیت هم همچنان نامش بر سر زبان ها باشد؛ آن هم با خبر یك قتل.
واردات ۳۶ میلیارد تومان داروی فوریتی و تك نسخه ای
فرجی، مدیرعامل سازمان تداركات پزشكی جمعیت هلال احمر اعلام نمود كه برای حدود پنج ماه آینده ذخیره دارویی فراهم گشته است.
مدیرعامل سازمان تداركات پزشكی جمعیت هلال احمر با اشاره به اینكه متولی تأمین داروهای تك نسخه ای هم اكنون فقط سازمان تداركات پزشكی هلال احمر و شركت بازرگانی سها كیش است، اظهار داشت: با ساز و كاری كه در داروخانه هلال احمر و وزارت بهداشت و درمان در نظر گرفته شد، روال خوبی برای تأمین داروهای تك نسخه ای در داروخانه لحاظ شده است.
آغاز تحقیقات پلیسی در مورد قتل همسر دوم نجفی
تحقیقات پلیسی و قضائی در پرونده مرگ همسر دوم شهردار اسبق تهران شروع شد.
حوالی ساعت ۱۳ ظهر امروز خبری در مورد مرگ زنی معروف به «میترا» به مقامات قضائی و انتظامی اطلاع داده شد. دقایقی بعد مأموران پلیس و قاضی محمد شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران در محل حاضر شدند. شهریاری اعلام نموده كه بر مبنای اطلاعات موجود، زن جوان همسر دوم محمدعلی نجفی _ شهردار اسبق تهران_ بوده كه در خانه مسكونی خود بر اثر برخورد گلوله به قتل رسیده است.
توهمی كه خشكسالی و سدها برای سودجویان بوجود آورده است
محمد رستمی، عضو هیأت علمی پژوهشكده حفاظت خاك و آبخیزداری با اشاره به اینكه خطر وقوع سیل در خلال زمان افزایش یافته است، اظهار داشت: خشكسالی های اخیر و راه اندازی سدها در بالادست محدوده های شهری و روستایی منجر به كاهش جریان های ورودی به رودخانه ها شده است و این تصور برای اهالی منطقه بخصوص مجاوران رودخانه به وجود آمده كه بستر واقعی رودخانه همان بستر جاری است. بنابراین سودجویان و متخلفان در غیاب حافظان، ناظران و مسئولان منطقه، عرصه را برای تصرف بستر آبراهه ها و مسیل ها فراهم می بینند.
خطوط ویژه تهران افزایش می یابد؟
سردار محمدرضا مهماندار، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره اینكه آیا احتمال افزایش خطوط ویژه در تهران وجود دارد یا خیر؟ اظهار داشت: در مورد راه اندازی خطوط ویژه جدید برنامه ای نداریم و تهران هم با شرایط فعلی دیگر چنین ظرفیتی ندارد كه بخواهیم خطوط ویژه را افزایش دهیم.
تأثیر «بِرند» مدارس غیرانتفاعی بر شهریه ها
مجتبی زینی وند، رئیس سازمان مدارس و مراكز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به الگوی شهریه مدارس غیر دولتی، اظهار داشت: متناسب با این الگو، هزینه شهریه مدارس غیردولتی متناسب با هزینه های تمام شده و بر مبنای برنامه هایی كه مدارس غیردولتی عرضه می دهند، مشخص می شود.
وی درباره میزان افزایش شهریه به نسبت سال قبل اظهار داشت: میزان افزایش شهریه ها در مدارس با همدیگر فرق می كنند اما سقف اضافی شهریه، بر مبنای قانون بیشتر از نرخ تورم رسمی كشور كه توسط بانك مركزی اعلام می شود، نداشتیم. بانك مركزی تورم را حدود ۳۰ درصد اعلام نموده ولی ما كمتر از این میزان افزایش قیمت داشته ایم.
فراز و فرودهای لایحه «كمك به ساماندهی پسماندهای عادی با اولویت استان های ساحلی»
حسین رجب صلاحی، معاون سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور آخرین وضعیت لایحه كمك به ساماندهی پسماندهای عادی با اولویت استان های ساحلی و كلان شهرها با مشاركت بخش خصوصی را شرح داد و اظهار داشت: درصدد رفع مشكلات پیش روی این لایحه هستیم.
وی لایحه كمك به ساماندهی پسماندهای عادی با اولویت استان های ساحلی و كلانشهرها با مشاركت بخش خصوصی را شرح داد وگفت: این لایحه در مهرماه سال ۹۶ با امضای رئیس جمهوری به مجلس ارسال شد و شش ماده دارد. مواد ۱ و ۲ این لایحه در مورد قیمت تضمینی برق حاصل از زباله سوزها در سیستم های زباله سوزی و گازی سازی است.
بارش شدید باران در هفت استان
احد وظیفه، مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به كاهش هشت درجه ای دما در سواحل دریای خزر اظهار داشت: فردا (۸ خردادماه) بیشترین مقدار بارش برای استان های مازندران، گلستان، شرق تهران، ارتفاعات استان های سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و كرمان پیشبینی می شود.
آغاز ثبت نام كلاس اولی ها + شرایط و نحوه ثبت نام
ثبت نام كلاس اولی ها از آغاز این هفته در ۶۱ هزار مدرسه ابتدایی شروع شده است؛ ثبت نام در مدارس دولتی برپایه محدوده جغرافیایی صورت می گیرد و خانواده ها باید مدارك احراز محل سكونت خویش را در موقع ثبت نام به مدرسه ارائه نمایند.
زمان ثبت نام مدارس شاهد هم از چهارم خرداد برای ورودی پایه اول ابتدایی شروع شده است. متقاضیان ورود به مدارس شاهد الزاماً باید به سایت سجا رجوع و بر مبنای كد ملی و اطلاعات دریافتی، مرحله اول ثبت نام را انجام دهند. مراجعین پیش از دریافت كد رهگیری نباید از سایت بیرون بروند، چونكه اگر كد مذكور را دریافت نكنند ثبت نام آنها قطعی نخواهد بود.
امضاهای كثیف دارویی؛ دست چه كسانی در كار است؟
«مافیای دارو» و «رانت دارویی»؛ واژه هایی كه هر از گاهی نُقل محافل سلامت شده و یك تغییر سیاستی یا مدیریتی كافی است كه این آتش زیر خاكستر، جنجالی تازه به پا كند. اخیراً هم طرح "امضاهای طلایی در سازمان غذا و دارو" از جانب وزیر بهداشت، این پرسش اساسی را مطرح كرده كه چگونه عده ای از جان مردم به سود حساب های بانكی خود بهره می برند؟.
دكتر عباس كبریایی زاده، نایب رییس سندیكای صاحبان صنایع داروهای انسانی با اشاره به اینكه ما تبلور امضاهای طلایی را در ایجاد مزیت رقابتی به نفع واردات می دانیم، می گوید: بحث امضای طلایی موضوعی است كه همواره صاحبان صنعت دارو، نسبت به آن معترض بوده اند. ما بعنوان سندیكای صاحبان صنایع دارویی از آقای وزیر تشكر می نماییم كه به بحث امضاهای طلایی ورود كردند. بالاخره امضاهای طلایی وجود دارند و منجر به بر هم خوردن تعادل صرفه اقتصادی تولید نسبت به واردات شده است و این موضوعی است كه امیدواریم به درستی به آن پرداخته شود و فقط در حد شعار باقی نماند. ما تبلور امضاهای طلایی را در ایجاد مزیت رقابتی به نفع واردات می دانیم كه سبب شده است سودآوری را در بخش واردات قابل توجه برای سرمایه گزاران و هجمه سرمایه گزاران سیاسی به سمت واردات را رقم بزند.
حل یك مشكل برای درخواست طرح ترافیك / عدم استعفای اعضای شورا جهت شركت در انتخابات مجلس
محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینكه ۸۵ درصد قطعات مترو كه در گمرك مانده بود ترخیص شده و ۱۵ درصد باقی مانده است، اظهار داشت: اگر مسئولان مترو نتوانند این ۱۵ درصد را هم با كمك دولت ترخیص كنند از بی عرضه گی شان است.
هاشمی در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه آیا اعضای شورای شهر برای حضور در انتخابات مجلس استعفا داده اند یا نه؟ اظهار داشت: هیچ كدام از اعضای شورای شهر استعفایی را برای این منظور عرضه ندادند و همه تا ۱۴۰۰ در خدمت مردم هستند.
به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
پیگیری پرونده " بیرانوند" از راه مراجع قضائی توسط پلیس
امضاهای كثیف دارویی؛ دست چه كسانی در كار است؟
آغاز تحقیقات پلیسی در مورد قتل همسر دوم نجفی
مجازات «بی حجابی» در معابر اعلام شد
آخرین وضعیت پرونده قتل همسر دوم نجفی / كسی هنوز دستگیر نشده است1398/03/08
11:50:52
5.0 / 5
4386
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک