رییس شورای شهر تهران تشریح كرد

آزمایش برنج های ناخالص شهروند، پیامك شهردار درباره طرح ترافیك خبرنگاران

آزمایش برنج های ناخالص شهروند، پیامك شهردار درباره طرح ترافیك خبرنگاران به گزارش مسكن گزین رئیس شورای اسلامی شهر تهران در مورد وضعیت توزیع سهمیه طرح ترافیك خبرنگاری، برنج های ناخالص شهروند و... توضیحاتی را ارائه نمود.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، محسن هاشمی ظهر امروز (یكشنبه ) با حضور در جمع خبرنگاران درباره جلسه هم ا ندیشی بامداد امروز شهردار تهران و اعضای شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این كه یكی از موضوعات جلسه هم اندیشی امروز بحث ادغام فعالیت های شهربان، حریم بان در نظام انتظامی شهرداری بود؛ اعضای شورای اسلامی شهر تهران گلایه داشتند كه چرا باید این مورد را از راه مطبوعات متوجه می شدند. البته حناچی در این رابطه توضیح داد كه مسیر ادغام در گذشته طی شده بوده و این گونه نیست كه به یك باره تصمیم به ادغام گرفته شده باشد.
وی در پاسخ به این سوال كه گفته می شود یكی از شهرداران مناطق مقرر است معاون شهردار شود، اظهار داشت: اعضای شورای اسلامی شهر تهران نباید در انتصابات دخالت مستقیمی داشته باشند، اما باید بدانند كه چه كسانی مقرر است كه منصوب شوند تا بتوانند نكته نظرات خویش را در این زمینه بیان كنند و این مورد به اطلاع حناچی رسید.
رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با بیان این كه یكی دیگر از موضوعات در این نشست بحث عدم توجه شهرداری به طرح های مصوب شورای اسلامی شهر تهران بود، اضافه كرد: البته این بی توجهی تنها مربوط به دوره حناچی نیست و در دوره دو شهردار قبلی هم اتفاق افتاده است و شاهد می باشیم كه طرح هایی كه به تصویب شورای اسلامی شهر تهران رسیده؛ یا ابلاغ نشده و یا در صورت ابلاغ، عمل نمی گردد. بر این اساس قرار شد هیات رییسه فهرستی از این طرح ها را دریافت كرده و به اطلاع شهردار برساند.
هاشمی با اشاره به این كه امروز بررسی اساسنامه شورایاری به اتمام رسید، اما از آن جایی كه بعضی از اعضا معتقد بودند تا اساسنامه به تصویب هیات تطبیق نرسد، نمی توانیم آئین نامه اجرایی برگزاری انتخابات را نهایی نماییم، اظهار داشت: به هر حال بنابراین بررسی آئین نامه برگزاری انتخابات شوایاری از دستور كار خارج شد.
وی در مورد عرضه برنج های تقلبی و ناخالص در فروشگاه شهروند، بیان كرد: اتفاقا در جلسه بامداد امروز از شهردار تهران در این خصوص سوال پرسیده شد و وی در اینباره توضیح داد كه بازرسی را برای پیگیری این مورد تعیین كرده است و گفته شده كه فروشگاه "شهروند" درخواست این را داشته است كه برنج ها را به آزمایشگاه بفرستند، اما نظر تعزیرات در این زمینه منفی بوده و فروشگاه شهروند درخواست دارد كه یك نهاد ثالث در این مورد نظر دهد، اما تعزیرات اعلام نموده است كه برنج ها بدون كیفیت و ناخالص بوده و از آنجایی كه یك مقام قضایی است، اجازه داده كه برنج ها به جای كیلویی 25 هزار تومان، 10 كیلو هزار تومان فروخته شوند.
وی افزود: شهروند این مورد را قبول ندارد و عنوان كرده كه نمونه برنج ها را برای آزمایش به آزمایشگاه می فرستد تا از واقعیت آگاه شوند.
رییس شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود در مورد عدم ورود قطارهای جدید به ناوگان مترو، اظهار نمود: 10 قطار در حال مونتاژ در كارخانه واگن سازی است، اما 15 درصد از تجهیزات مترو در گمرك باقی مانده است و این قطارها معطل قطعات هستند و این گونه نیست كه برخی ها تصور می كنند كه تجهیزات مورد نیاز قطارها از گمرك ترخیص شده است.
هاشمی در پاسخ به سوالی در خصوص توزیع نامناسب سهمیه طرح ترافیك خبرنگاران میان رسانه ها، اظهار داشت: اتفاقا از حناچی هم پیامكی دریافت كردم كه به همین مبحث توزیع رانتی بین دستگاه های خبری اشاره نموده است، اما در شورای اسلامی شهر تهران هیچ مصوبه ای در مورد نحوه توزیع نداشتند و تصمیمات در این خصوص به حناچی و پورسیدآقایی باز می گردد.
رییس شورای اسلامی شهر تهران در انتها درباره این كه شاهد تغییرات اتوبوسی در شهرداری هستیم، اظهار داشت: تغییرات در حد موتور هم نیست چه برسد به اتوبوس. بحث تغییرات و روش انتصابات مشخص است و این بحث كه كی به كجا برود، مطرح نبوده است و قرار شد از آن جایی كه زمزمه تغییر چند شهردار هم به گوش می رسد، تعاملات دوستانه باشد.1398/03/05
14:53:35
5.0 / 5
4259
تگهای خبر: امداد , دستگاه , راه , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک