۷ ایستگاه از خط ۷ متروی تهران تا اختتام شهریور ماه به بهره برداری می رسد

۷ ایستگاه از خط ۷ متروی تهران تا اختتام شهریور ماه به بهره برداری می رسد مسكن گزین: مدیرعامل شركت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) اظهار داشت: با تامین منابع مالی ۸ كیلومتر از خط ۷ مترو تا اختتام شهریور ماه راه اندازی می شود.به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا علی امام اظهار داشت: بخش شرقی خط ۷ به طول ۸ كیلومتر از ایستگاه محمدیه تا میدان بسیج شامل ۷ ایستگاه است كه با تامین بودجه و منابع مالی تا اختتام شهریور ماه سه ایستگاه آن به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به اینكه توسعه خطوط مترو راهكار مناسبی جهت استفاده شهروندان از حمل و نقل عمومی جهت حل مشكلات ترافیكی شمرده می شود، اظهاركرد: تكمیل و راه اندازی ایستگاه های خط ۷ تاثیر به سزایی بر كاهش بار ترافیكی و آلودگی هوا همین طور تسهیل در تردد و رفت و آمد شهروندان كلیه مناطق خصوصاً منطقه ۱۲ و ۱۴ می شود.

وی افزود: راه اندازی ایستگاه های آهنگ، شهید محلاتی، شهدای ۱۷ شهریور و میدان قیام در مرحله بعدی بهره برداری قرار دارد كه با تامین منابع مالی مورد نیاز این آمادگی وجود دارد كه ماهی یك ایستگاه وارد مدار بهره برداری شود.

امام با اشاره به اینكه اقدامات نازك كاری این سه ایستگاه در حال انجام می باشد، اشاره كرد: با عنایت به اتمام بخش ساختمانی، عملیات نصب تجهیزات سیگنالینگ (سیستم كنترل اتوماتیك قطار)، نصب پله های برقی، سیستم تهویه و مخابرات همین طور سیستم های اطفای حریق در حال انجام می باشد.

وی با اشاره به اینكه نحوه اجرای این ایستگاه ها كاملاً زیرزمینی بوده است، اظهار داشت: با راه اندازی ایستگاه های محمدیه، مولوی و بسیج ساكنان و مسافران محدوده بازار تهران به تمامی خطوط مترو دسترسی خواهند داشت.

مدیرعامل شركت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) اشاره كرد: كوشش برای بهره برداری از سیستم های مخابراتی و ارتباطی همین طور سیستم مكانیزه كنترل قطار و تجهیزات (سیگنالینگ) با بهترین كیفیت در اوج تحریم ها از فعالیت های شاخص ما جهت راه اندازی ایستگاه های خط ۷ مترو در فاز دوم بهره برداری است.

به گزارش شهرنوشت، خط ۷ مترو تهران به طول ۲۷ كیلومتر و ۲۲ ایستگاه از ورزشگاه جهان پهلوان تختی در جنوب شرق تهران شروع می شود و سپس عبور از مناطق پرجمعیتی مانند بزرگراه شهید آیت الله محلاتی، خیابان مولوی، خیابان هلال احمر، خیابان قزوین، بزرگراه شهید نواب صفوی، خیابان آزادی، میدان توحید، برج و بیمارستان میلاد و میدان صنعت، به میدان بوستان در سعادت آباد ختم می شود.
1398/02/04
14:37:42
5.0 / 5
4487
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک