۷ اردیبهشت، آخرین مهلت ثبت نام طرح ترافیك خبرنگاری

۷ اردیبهشت، آخرین مهلت ثبت نام طرح ترافیك خبرنگاری به گزارش مسكن گزین شهرداری تهران اعلام نمود كه مهلت ثبت نام و بارگذاری مدارك طرح ترافیك خبرنگاری تا آخر روز شنبه هفتم اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ تعیین شده است.به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا در اطلاعیه معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران آمده است: مهلت ثبت نام و بارگذاری مدارك طرح ترافیك خبرنگاری تا آخر روز شنبه (۷ اردیبهشت ماه) تعیین شده است. از این رو از افرادی كه متقاضی بهره مندی از تسهیلات طرح ترافیك یا كارت بلیت خبرنگاری هستند، با رجوع به سایت «تهران من» به نشانی My.tehran.ir و بعد از ورود به سامانه با نام كاربری و رمز عبور، در بخش خدمات طرح ترافیك، شرایط خاص شهروندان، در صفحه مربوط به «خبرنگاران، روزنامه نگاران و عكاسان خبری» مدارك خویش را بارگذاری كنند.

بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، جامعه خبری شامل خبرنگاران، روزنامه نگاران و عكاسان خبری در سقف تعداد مصوب می توانند از سهمیه طرح ترافیك با تعرفه خاص (دارای تخفیف) برخوردار شوند. در عین حال به خبرنگاران واجد شرایط كه از سهمیه طرح ترافیك استفاده نكرده و یا اساسا فاقد خودرو باشند، كارت بلیت مجانی یكساله جهت استفاده از وسایل نقلیه عمومی تخصیص می یابد.

در سال ۹۸ لیست كلیه دریافت كنندگان مجوز طرح ترافیك خبرنگاری به همراه رسانه یا تشكل صنفی معرفی كننده خبرنگاران در سامانه شفافیت شهرداری تهران منتشر خواهد شد.

بر اساس دستورالعمل نحوه توزیع طرح ترافیك خبرنگاری؛ خبرنگاران، روزنامه نویسان، عكاسان و تصویربرداران خبری كه متقاضی سهمیه طرح ترافیك هستند باید به باعث قرارداد كار معین (دائمی یا موقت) در یك نشریه، خبرگزاری یا پایگاه خبری اشتغال داشته باشند و مدركی دال بر اشتغال مستمر به مشاغل مذكور در این آیین نامه عرضه كنند. همینطور خودروی متقاضیان دریافت این مجوزها الزاما باید متعلق به متقاضی یا همسر وی باشد.

متقاضیانی كه قبلا در سامانه «تهران من» ثبت نام كرده و اطلاعات فردی و مشخصات خودروی آنها تغییر نكرده است، نیاز به ثبت نام جدید در سامانه ندارند، اما حتما باید مدارك فعالیت رسانه ای خود در شش ماه دوم سال ۹۷ را ذیل بخش خدمات طرح ترافیك، در صفحه «خبرنگاران، روزنامه نگاران و عكاسان خبری» بارگذاری كنند. كلیه فرآیند دریافت، بررسی تقاضاها و تخصیص مجوزها هم به صورت غیرحضوری انجام می گیرد و متقاضیان مطلقاً نیاز به رجوع حضوری به دفاتر خدمات الكترونیك شهر و یا هر مكان دیگری در شهرداری ندارند. در صورت بروز هرگونه اشتباه، امكان حذف مدارك ناقص یا دارای اشكال و جایگزینی مدارك صحیح در سامانه وجود دارد.

متقاضیان باید از جانب رسانه محل اشتغال خود یا یكی از تشكل های صنفی خبرنگاران، عكاسان و مدیران مسئول، معرفی نامه ای با عنوان سازمان حمل ونقل و ترافیك شهرداری تهران و با امضای بالاترین مقام مسئول در نهاد صادركننده معرفی نامه، تهیه و بارگذاری كنند كه در آن مشخصات فرد متقاضی، شماره خودرو و زمینه كاری وی در رسانه درج شود. همینطور مدرك دیگری دال بر اشتغال مستمر به كار خبری ارائه نمایند كه بیمه خبرنگاری توسط رسانه محل اشتغال یا بیمه خبرنگاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای این منظور قابل قبول است. در صورت نبود بیمه، متقاضی باید ۱۰ نمونه از آثار انتشار یافته با امضای خود در مطبوعات و رسانه ها را كه متعلق به شش ماه منتهی به زمان ثبت نام باشند، ارسال نماید.

در صورت وجود هرگونه ابهام یا مشكل، متقاضیان می توانند با شماره تلفن های ۸۱۶۷۷۲۹۹ و ۹۶۰۱۸۷۹۵ تماس بگیرند.
1398/02/03
16:38:15
5.0 / 5
4566
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک