معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مركزی:

روحیه بی تفاوتی باید از اراك برچیده شود

روحیه بی تفاوتی باید از اراك برچیده شود به گزارش مسكن گزین معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مركزی اظهار داشت: روحیه بی تفاوتی و پرسش گر نبودن باید از اراك برچیده شود.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، مهدی زندیه وكیلی در آیین رونمایی از سرود اراك و معارفه شهردار با اشاره به اینكه اگر همه چیز دارد اما باید تعصب مثبت می توان این داشته ها را از ظرفیت بالقوه به فعلیت رساند، اضافه كرد: اراك با خلاهایی در حوزه اجتماعی روبروست چراكه به علت مهاجرت بالا به این شهر هویت واقعی اراك كمرنگ شده است.
وی با تاكید بر اینكه پایه و استوانه توسعه در رابطه با مسائل اجتماعی است، اظهار داشت: در حوزه ورزش هم نیاز به اقداماتی در جهت توسعه تعصب مثبت است و تهیه سرود اراك می تواند این تعصب را افزایش و تسری دهد و اگر این تصعب درست استفاده گردد توسعه اراك به دنبال خواهد داشت.
زندیه وكیلی خاطرنشان كرد: برای توسعه اراك باید شاخصه هایی مانند مطالبه گری و پرسش گری را افزایش داد، باید بی تفاوتی و پرسش گر نبودن در اراك را رفع كرد تا توسعه شهر بیشتر از گذشته رقم بخورد متاسفانه در كار اجتماعی غفلت كرده ایم و به تعصب مثبت پاسخ نداده ایم.
وی با اشاره به اینكه كشور هم اكنون گرفتار ركود است و دنیا به عرصه رقابت بین شهرها وارد شده است، اظهار داشت: باید روند این رقابت را شناخت و در راه توسعه پایدار حركت كرد برای توسعه باید سرمایه گذاری و بخش خصوصی را وارد كرد، اما نكته مهم این است كه برای جذب سرمایه گذار باید محیط امن و بی خطر را فراهم نمود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مركزی با اشاره به لزوم توجه به مبحث زمان كه بسیار مورد توجه بخش خصوصی قرار دارد، اضافه كرد: متاسفانه این زمان مورد توجه بخش خصوصی نیست، شهر تنها به مدیریت شهری خلاصه نمی گردد بلكه باید اقتصاد شهری را هم مدنظر قرار داد و در شرایط كنونی هم باید ثبات و امنیت در تصمیم گیری و توجه به زمان را مورد توجه داشت، هم افزایی و گفتمان داشت و امید است كه شهردار جدید اراك با استفاده از تجربیات موفق، توجه به اقدامات انجام شده و انجام اقداماتی مبتنی بر مطالعه روند توسعه شهر اراك دنبال كند.
وی با تاكید بر استفاده از مطالعات انجام شده و ورود این مطالعات به عرصه عمل اظهار داشت: شهرداری اراك امروز از جمیع جهات در شرایط خوبی قرار دارد و جز یكی از پاك ترین شهرداری های كشور به حساب می آید، اشتباهات و نواقصی وجود دارد، اما نباید نگاه بدبینانه داشت.
معاون استاندار مركزی خاطرنشان كرد: شورای شهر دست شهردار اراك را باز بگذارد، اراك باید خویش را با شهرهای بزرگتر از خود مقایسه كند، آیا در تهران، مشهد، شیراز و... شهرداری برای هر قرارداد از شورا اجازه می گیرد؟ خصوصیت اداره یك كلانشهر با دیگر شهرها متفاوت می باشد، اما باید اجازه داد كه انگیزه و توانمندی ها به منصفه ظهور برسد.
به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، در این آیین دكتر كاوه فلك افلاكی رئیس شورای شهر اراك اظهار داشت: پل شریعتی و ورزش تا پانزدهم اردیبهشت به بهره برداری می رسد، همینطور سامانه شفاف سازی اراك با عنوان عیان هم تا یك ماه آینده فعال خواهد شد و پیاده راه سازی خیابان حصار، امیركبیر و محسنی هم تا آخر سال صورت خواهد گرفت.
در این آیین محمدكریم شفیعی شهردار اراك بیان كرد: شهرداری اراك با تمام توان در جهت توسعه شهر آماده است، با افتخار به مردم خدمت خواهیم كرد، شهرداری نیازمند همدلی و مودت است تا شهرداری با انرژی به امور بپردازد.
1398/01/23
13:59:17
5.0 / 5
4775
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک