سیر تا پیاز گردشگری تهران را از ۱۳۷ بپرسید

سیر تا پیاز گردشگری تهران را از ۱۳۷ بپرسید مسكن گزین: رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران از رشد ۳۵ درصدی استقبال از تورهای گردشگری آگاهی داد و اظهار داشت: امسال با سه طرح گردشگری میزبان شهروندان و میهمانان نوروزی هستیم.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، مهدی سیف درباره استقبال شهروندان و گردشگران ار تورهای نوروزی اظهار داشت: امسال شهروندان و گردشگران استقبال بسیار خوبی از تورها داشتند و نسبت به مدت مشابه سال پیش ۳۵ درصد استقبال از تورهای تهرانگردی افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینكه روزانه در هشت مسیر مشخص، ۱۸ تور برگزار می شود، اضافه كرد: در دو روز گذشته بعضی از تورهای گردشگری به سبب بارندگی كنسل شد، اما تورهایی كه در اماكن سر بسته برگزار می گردند در جریان هستند. بیشترین ثبت نام بوسیله سایت ستاد گردشگری به آدرس visit.tehran.ir و كد #۱۳۹۸۱۳۷ در حال انجام می باشد.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران درباب هزینه تورهای گردشگری عنوان كرد: دو شیوه بازدید از تهران برای شهروندان در نظر گرفته شده است؛ تورهای تهرانگردی را داریم كه با استانداردهای سازمان میراث فرهنگی همراه با تورلیدرهای حرفه ای، بیمه مسافر، پذیرایی، ایاب و ذهاب و ورودی بعضی از اماكن همراه می باشد. طبق تفاهم هایی كه از پیش انجام شده است برای این تورهای گردشگری ورودی اماكن با تخفیف ۵۰ درصد محاسبه می شود.

سیف افزود: اگر شهروندان و گردشگران تمایلی نداشته باشند از این تورها استفاده كنند می توانند از طرح پرسه در شهر استفاده كنند كه در ۱۸ مسیر مختلف برنامه ریزی و در حال اجرا می باشد. این طرح بلاعوض است و راهنماهای گردشگری با شال های منقش به طرح تهرانگردی در ۱۸ نقطه شهر تهران زیر چترهایی كه از قبل تعبیه شده برای راهنمایی علاقه مندان حضور دارند.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با تاكید بر اینكه این طرح برای نخستین بار در تهران در حال اجرا می باشد، اظهار داشت: شهروندان و توریستهای داخلی از طرح پرسه در شهر استقبال بسیار خوبی داشتند. البته با عنایت به تسلط راهنماها، توریستهای خارجی هم استقبال شایان توجهی از این طرح داشتند. این راهنماها به زبان های عربی، انگلیسی و فرانسه تسلط كامل دارند.

سیف با اشاره به اینكه حدود ۷۰ راهنمای گردشگری در این طرح فعالیت می نمایند، اظهار داشت: فكر می كردیم با عنایت به بارندگی ها از این طرح استقبال نشود، اما در ایام بارندگی هم استقبال شایان توجهی داشتیم.
وی اتوبوس گردشگری را از دیگر طرح های نوروزی گردشگری عنوان نمود و اظهار داشت: چنانچه گردشگران امكان پیاده روی در شهر را ندارند به آنها پیشنهاد می دهیم از اتوبوس گردشگری استفاده كنند. این اتوبوس از میدان تجریش حركت می كند، با عبور از خیابان ولیعصر (عج) و بزرگراه مدرس به میدان های هفت تیر و فردوسی می رود و سپس به سمت میدان آزادی حركت كرده و از برج آزادی به برج میلاد می رود. این اتوبوس در ۱۲ ایستگاه توقف دارد و در این سفر شهری راهنمای گردشگری شهروندان را همراهی می كند.

طبق گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با تاكید بر اینكه شهروندان می توانند سیر تا پیاز گردشگری را از ۱۳۷ بپرسند، اضافه كرد: شهروندان و گردشگران می توانند بوسیله تماس با سامانه ۱۳۷ از ساعت ۸ تا ۱۸ درباب اماكن گردشگری تهران مشاوره بلاعوض دریافت نمایند.1398/01/08
14:57:29
5.0 / 5
4599
تگهای خبر: استاندارد , بیمه , ثبت نام , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک