اختصاص قطعه ۳۰۵ بهشت زهرا(س) به اهداءكنندگان عضو

اختصاص قطعه ۳۰۵ بهشت زهرا(س) به اهداءكنندگان عضو به گزارش مسكن گزین رئیس مركز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت اظهار داشت: به منظور ترویج فرهنگ اهداء عضو به هر اهداء كننده عضو یك آرامگاه در قطعه ۳۰۵ بهشت زهرا(س) اهدا می شود.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، دكتر مهدی شادنوش، رئیس مركز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت در حاشیه مراسم رونمایی از تندیس اهدای عضو در بهشت زهرا(س) اظهار داشت: به منظور ترویج فرهنگ اهدا عضو به هر اهدا كننده عضو یك آرامگاه در قطعه ۳۰۵ بهشت زهرا(س) اهدا می شود. همینطور به یك نفر از خانواده درجه یك ایشان هم در همان نزدیكی آرامگاهی تعلق می گیرد.

رئیس مركز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت در ادامه تصریح كرد: در همكاری با شهرداری شهرستان ها هم با تخصیص بوستان هایی تحت عنوان بوستان نفس و قطعاتی در آرامگاه های سراسر كشور با عنوان آرامگاه اهداكنندگان زندگی تلاش داریم كه فرهنگ اهدا عضو را بعنوان یك فرهنگ ایثار در كشور ترویج بدهیم.

دكتر شادنوش اظهار داشت: هم اكنون ۸۶۰۰ نفر در نوبت پیوند كلیه هستند و در مجموع برای اعضای مختلف بدن حدود ۲۵ هزار نفر در فهرست انتظار قرار دارند كه خیلی از آنها تنها راه ادامه حیاتشان پیوند است.

وی افزود: در سال ۹۶ كه بالاترین اهدا عضو را طی چند سال اخیر داشتیم تنها ۹۲۶ نفر اعضای خویش را اهدا كردند كه در مقابل حدود چهار هزار مرگ مغزی در كشور كه امكان اهدا عضو داشتند تنها ۲۵ درصد به حساب می آیند. این در شرایطی است كه یك فرد می تواند هشت عضو را اهدا كند و اگر هر كدام از این افراد تنها سه عضو اهدا كنند مطمئنا فهرست انتظار از میان برداشته خواهد شد.

رئیس مركز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت با اشاره به اینكه برای اهدا عضو نیازمند ترویج فرهنگ بیشتر از پیش آن هستیم تصریح كرد: باید اطلاع رسانی شود كسی كه گرفتار مرگ مغزی می شود تحت هیچ شرایطی امكان بازگشت به حیات را نخواهد داشت و تنها ساعات محدودی را برای تصمیم گیری در مورد اهداء زمان دارند.

گفتنی است؛ قطعه ۳۰۵ بهشت زهرا(س) بعنوان قطعه جدید اهداء كنندگان عضو در نظر گرفته شده است.
1397/12/24
00:55:18
5.0 / 5
4321
تگهای خبر: راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک