۶ شهرستان تهران تخت بیمارستانی ندارد، افزایش سالانه ۲۵۰ هزارنفری جمعیت تهران

۶ شهرستان تهران تخت بیمارستانی ندارد، افزایش سالانه ۲۵۰ هزارنفری جمعیت تهران مسكن گزین: استاندار تهران خطاب به رئیس سازمان برنامه وبودجه درخواست نمود برای تجهیز ساختمان مدیریت بحران استان تهران بودجه لازم اختصاص پیدا كند.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در مراسم رونمایی از اسناد توسعه ای استان تهران اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران در طول ۴۰ سال قبل باوجود توطئه های دشمن به استناد بررسی های سازمان های بین المللی و به بركت امام راحل، خون شهدا، منویات مقام معظم رهبری و همه دولتمردان تمامی توطئه های دشمن را خنثی كرده و در همه ابعاد شاهد تحولات عظیم در طول انقلاب اسلامی ایران بوده ایم.
وی افزود: آن چه خاصیت دولت روحانی بوده این است كه در كنار توسعه انسانی و علمی توجه به عدالت اجتماعی باز مدنظر قرار گرفته است كه محوریت آن توسط سازمان برنامه وبودجه كشور راهبری شده است. برخورداری و بهره مندی ۱۱ میلیون حاشیه نشین در كشور تحت پوشش بیمه همگانی و همین طور افزایش سهم بخش سلامت همچون این موارد بوده است.
وی اشاره كرد: باید از آقای تركی بعنوان رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران به جهت تدوین اسناد توسعه ای استان بر اساس مطالعات و كارشناسی قدردانی نمود چونكه بدین سان آزمون وخطا در این استان به اختتام رسیده است. سند آمایش استان كه مهمترین عنصر اثرگذاری در بخشهای مختلف استان تهران است، اساسا نقش بسزایی در ادامه روند توسعه ای استان تهران خواهد داشت.
استاندار تهران افزود: قوه محركه اقدامات انجام شده امروز اعتباراتی است كه به همه این اقدامات سرعت می بخشد و روند تكمیل مطالعات توسعه ای استان تهران را سبب می شود؛ متاسفانه بعضی از مسئولان ما هنوز تصور می كند تهران استان برخورداری است این در شرایطی است كه ما در حدود ۶ شهرستان تخت بیمارستانی نداریم و این مساله در شهرستان پردیس مشاهده می شود، البته ۱۶ بیمارستان در سطح استان در حال ساخت درایم ولی باید به استان تهران نگاه متفاوتی داشته باشیم.
محسنی بندپی با اشاره به این كه بعضی از وزراء با وجود بودجه در اختیار سهمی كه باید را برای تهران قائل نمی شوند اظهار نمود: در استان تهران ۸۵۰۰ كلاس درس تخریبی، ۱۷ هزار كلاس كمبود و ۱۱۰۰ كلاس از وسایل استاندارد گرمایشی برخوردار نیستند این در شرایطی است كه هر سال ۲۵۰ هزار نفر به جمعیت استان تهران اضافه می شود و هم زمان یك میلیون نفر از اتباع باز در استان تهران حضور دارند كه ۱۱۰ هزار نفر از آنها دانش آموز هستند و به جمعیت دانش آموزی استان تهران اضافه می شود.
وی در بخشی دیگر از صبحتهای خود به راه اندازی ساختمان مدیریت بحران در استان تهران اشاره نمود و اضافه كرد: از آقای نوبخت درخواست می نماییم به لحاظ اعتبارات كمك نماید تا تجهیز این ساختمان صورت گیرد تا در هنگام بروز حوادث بتوانیم در سطح استان هشدارهای مورد نیاز را به موقع به شهروندان بدهیم1397/11/16
15:53:18
5.0 / 5
4489
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک